Логотип сайту

Що таке екзорцизм?

Что такое экзорцизм?

Страшний погляд, гримаси, неприродні рухи тіла, ричить голос, що вивергав прокляття на різних мовах, велика фізична сила - так в кіно і різних роликах показані люди, одержимі бісами. Часто ви також можете бачити, як священик звільняє людину від мучать його істот. Таке дійство називається екзорцизмом. Розглянемо докладніше, що таке одержимість і екзорцизм з точки зору релігії та науки.

Екзорцизм з точки зору релігії

Людина протягом свого життя постійно здійснює моральний вибір у бік добра чи зла. Вважається, що Диявол і його помічники - демони - постійно спокушають людину, особливо привабливими в цьому відношенні праведники. Чим чистіше і набожнее людина, тим більшу цінність вона представляє для темних сил. Якщо людина нехтує своїми принципами і ступає на темну доріжку або якщо потрапляє під вплив могутнього демона і не в силі йому протистояти, зла сила вселяється в нього і людина стає одержимою. Як виглядає одержимий чоловік, ви вже зрозуміли з початку статті.

Але одержимому можна допомогти. Для цього сильний священик проводить над ним обряд екзорцизму. Екзорцизм - це процес вигнання з людини демонів і злих духів, який супроводжується читанням спеціальних молитов та проведенням особливих обрядів. Так, може тривати до декількох процедур екзорцизму. Далеко не завжди обряд проходить вдало чи дає якісь результати.

Тема екзорцизму вивчається вже давно, також вона широко представлена в кінематографі. Наприклад, відомий фільм "Шість демонів Емілі Роуз", заснований на реальній історії: прототипом Емілі є Аннелізе Міхель, яка померла від обряду екзорцизму.

З даної точки зору вам також може бути цікава стаття, Як вбити демона.

Екзорцизм з точки зору науки

Але у будь-монети є зворотний бік, тому тепер подивимося на екзорцизм з наукової точки зору. Природно, наука не визнає існування світлих і темних сил, а значить, одержимість і екзорцизм - просто вигадка з метою привернути до себе увагу. Одержимість людини пояснюється психічними розладами та хворобами: роздвоєнням особистості, істерією, маніакальним синдромом, психозом і т. д. Хворі люди стверджують, що їх "альтер его" є демоном, а обряд екзорцизму дає їм відчуття самонавіювання, надає ефект плацебо, в результаті чого людина "виліковується".

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту