Логотип сайту

Що таке духовність?

Что такое духовность?

Поговоримо про духовність. Десь далеко в підсвідомості кожного з нас осмислює це поняття, але дати йому визначення зможе не кожен. Що таке духовність? Що вона являє собою? Коли людина прагне удосконалюватися внутрішньо, при цьому, не маючи ніякої матеріальної вигоди, коли він дотримується моральних принципів і цінностей, які, зазвичай, зібрані в релігійних навчаннях – це і буде духовність людини. Може бути, для когось це поняття має більш широкий зміст. Якщо людина прагне розвивати свою духовність, то він пізнає високі істини і у нього з'являється прагнення знайти силу Всевишнього.

Розвиток духовності

Сьогодні духовність людини має всі можливості для свого розвитку та зміцнення. Кожен з нас має можливість розвивати свої культурні навички, кожен може сповідувати ту релігію, яку забажає. Ступінь духовності людини залежить від того, наскільки ці фактори прижилися в душі людини, наскільки віра допомагає йому жити в цьому світі. Людина духовна ніколи не зупиниться на досягнутому рівні, він постійно прагне зміцнити свою духовну силу просвітництвом, проповіддю, ідейної роботою.

Розвиток духовності людини тісно пов'язана з його вірою, силою духу. Якщо людина прагне до свого духовного розвитку, то він повинен це робити усвідомлено. Для кожної людини є своє, внутрішнє визначення духовності. В ньому закладені ті межі моральності і моралі, через які він не може переступити. Духовній людині простіше пережити в житті неприємності і горе, він на ці речі дивиться з філософської сторони. Він завжди цінує свої духовні якості, які в ньому вироблялися роками, до яких він прийшов свідомо і без примусу. Така людина вважає себе на порядок вище інших.

Поговоримо про моральність

Поняття духовність і моральність дуже між собою пов'язані. Норми поведінки, які приймає дане суспільство і є моральність. Але є норми поведінки, які приймає суспільство, але їх не зможе прийняти людина. Наприклад, якщо в суспільстві дозволяють курити, але людина цього не може собі дозволити ні на самоті, ні в компанії, ось тут видно, що в ньому самому закладені ті правила моральності, які прийнятні тільки для нього, а не для суспільства. Товариство не має прийнятої системи моральності і духовності для всіх, тому ступінь моральності і духовності людини залежить від багатьох причин: виховання, характеру, ідейних поглядів, соціуму, в якому він проживає. Моральність і духовність є невід'ємними атрибутами суспільства і індивідуума. Прагнення до розвитку таких якостей, як духовність, моральність виробляють у людини самоповагу і моральну стійкість.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту