Логотип сайту

Причини високої температури

Причины высокой температуры

Підвищення температури тіла завжди викликає занепокоєння і самого хворого і його рідних. При високій температурі стан людини погіршується, з'являються слабкість, лихоманка. Після 39,5 температуру потрібно збивати. В інших же випадках потрібно з'ясувати її причину, а вже потім приступати до лікування. Які ж можуть бути причини високої температури?

Вірусні інфекції

Найпоширеніша причина високої температури – вірусні захворювання, грип. Вони супроводжуються різким підйомом температури, часто без попередніх симптомів. Багато хто впевнені, що навіть невелику температуру необхідно знижувати. Це невірно. Адже саме так організм бореться з інфекцією.

Інша справа, якщо температура піднімається повторно або не спадає більше тижня. Тоді можна говорити про розвинулися на тлі вірусного захворювання ускладненнях. Це можуть бути ангіна, гайморит, отит, запалення легенів.

Іноді трапляється підвищення температури неясного походження. Причиною цього може стати прояв застарілих прихованих інфекцій, в т. ч. передаються статевим шляхом. Визначити їх наявність (або відсутність) можна, зробивши аналізи.

Захворювання внутрішніх органів

Причини високої температури найчастіше криються в гострих захворюваннях внутрішніх органів. Такий симптом поряд з ріжучими болями буває при гострому апендициті, камені в жовчних протоках або нирках. Це привід негайно звернутися за невідкладною медичною допомогою.

Загострення хронічних захворювань печінки, статевих органів, нирок, а також ревматизм, запалення суглобів можуть привести до підвищення температури. Якщо підвищена температура супроводжується дратівливістю, втратою ваги, швидкою стомлюваністю – мова може йти про порушення функцій щитовидної залози.

Найбільш серйозною проблемою, що супроводжується підвищеною температурою, є онкологічні захворювання. Якщо є підозра на наявність пухлини, необхідно терміново пройти обстеження.

Інші причини

Є, однак, і менш серйозні підстави для підвищеної температури. Взагалі, поняття нормальної температури трохи ширше, ніж ми звикли думати. У когось це може бути 35,9, а інший прекрасно себе почуває при 37,5.

Причиною підвищення температури може бути банальний перегрів, наприклад, в лазні або на сонці. Часто це спостерігається у дітей, яких батьки занадто сильно укутують з боязні застуд.

Субфебрильна температура іноді спостерігається у підлітків з вегето-судинною дистонією. При цьому перепади тиску можуть супроводжуватися почервонінням обличчя і грудей.

Проблеми із зубами можуть призвести до розвитку запальних процесів в порожнині рота і температурі. Сприяють її підвищення та алергічні реакції, гострі отруєння.

Таким чином, причини високої температури можуть бути різними, але точно визначити їх зможе тільки лікар.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту