Логотип сайту

Ось чому американці ходять вдома у вуличному взутті - поради для усіх

Переглядаючи американські фільми, телепередачі або відео тамтешніх блогерів, ти напевно помічав, що люди в США не знімають вуличне взуття будинку. Вони в кросівках чи кедах однаково безтурботно гуляють і по місту, і по власній кухні або вітальні. Американці забираються з ногами на білосніжні дивани і, здається, знімають взуття, лише коли йдуть в душ.Нам, жителям пострадянського простору така звичка може здатися дивною і навіть безглуздою. Адже ми звикли до того, що з вулиці можна нанести тонну бруду, просто сходивши до найближчого супермаркету. А щоб у брудному взутті ходити далі коридору, і мови бути не може.


Але традицією ходити у вуличному взутті по будинку можуть похвалитися не тільки американці, але і британці, австралійці, новозеландці, німці, італійці... Що ж це за така дивна звичка?
Виявляється, це правда, а не голлівудське перебільшення. Американці, навіть приходячи в гості, не знімають взуття і не перевзуваються в чужі кімнатні тапочки, вважаючи це негигиеничным.


Однією з головних причин такого зневажливого (як нам здається) ставлення до гігієни є те, що американці більше пересуваються на автомобілях: на особистих або на таксі. Тому забруднити взуття вони просто не встигають. Пішки прогулюється не так багато людей, але і для них створені сприятливі умови.


Тротуари, бруківку і шосе 1-3 рази на місяць миють водою з додаванням екологічних миючих засобів. Тож пішоходи можуть безтурботно прогулюватися вулицями, не переживаючи з-за брудного взуття.


Вдома ж американці рідко застеляють підлоги килимами. Замість цього вони використовують підлогові покриття, які легко очищаються, або просто замінюються на нові через якийсь час.Читайте: 7 несподіваних речей, що крадуть вашу жіночу енергію


Якщо ж люди проживають в приватному секторі, то їм просто незручно перевзуватися кожен раз, коли вони заходять в будинок. А якщо і завдадуть трохи бруду, то можна зайвий раз прибрати.
Окремо скажемо про любов до чистоти, яку влада активно щеплять. А також про культуру самих громадян, які вірять, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. До того ж державні служби спільно з самими мешканцями прибирають вулиці.


Наприклад, коли американець вигулює собаку, він зобов'язаний за нею прибрати. Біля територій для вигулу собак розміщують невеликі майданчики з піском, а прибрати за вихованцем нескладно, зібравши його фекалії в серветку або в спеціальний пакет.


Що стосується чистоти вулиць, то хочеться згадати і про продуманість систем водовідведення. Дороги завжди на пару сантиметрів вище узбіччя. Тому бруд просто змивається дощами. А коли гуляєш по такій чистій вулиці навіть в білих кросівках, то їх не забруднить.


Все ж не можна не відзначити дещо дивне ставлення до гігієни в американців. Дорослі і діти можуть запросто возитися на підлозі, і тут же є бутерброди, не турбуючись за воду можливої бруду або мікробів.


Відзначимо, що в кожній сім'ї до гігієни відносяться по-своєму. Хто-то в черевиках може гуляти по вулиці, а потім спати в ліжку, а хто-то вдома все ж одягає кімнатні капці.Читайте: Працювати і не відволікатись: додатки для продуктивності

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту