Логотип сайту

Креативність — дар або здібність, яку можна розвивати? - поради для усіх
Багато років тому вчені виявили в Новій Гвінеї плем'я, яке вважало, що край світу знаходиться за найближчою річкою. Через кілька місяців один з учених повинен був пуститися в зворотний шлях, для чого йому треба було переправитись через річку. Успішно подолавши на інший берег, він озирнувся й помахав рукою. Але тубільці не відповіли на його прощальне вітання, так як, за їхніми словами, він зник з їхнього поля зору. Глибоко укорінене уявлення про світ спотворило їх сприйняття реальності.


Не так давно виконавчий директор одного великого видавництва висловив стурбованість відсутністю творчого підходу у співробітників редакційного та маркетингового відділів. Він найняв групу високооплачуваних психологів з метою з'ясувати, чим відрізняється творча особистість від нетворчої.


Після року кропіткої праці психологи виявили, що між двома групами працівників існує одне-єдине відмінність: творча людина впевнений в тому, що він — особистість творча, а нетворчий людина переконаний, що творчість — це не для нього. Подібно тубільців Нової Гвінеї, люди, впевнені у відсутності у себе творчих здібностей, викривлено сприймають дійсність.


В результаті психологи порекомендували просту програму навчання, що складається з двох частин і спрямовану на зміну самооцінки тих співробітників, які не вважали себе творчими особистостями. Виконавчий директор дав згоду на фінансування програми, і через рік «нетворчі» співробітники стали пропонувати такі приголомшливі ідеї, які й не снилися їх колегам, що вважався досі «генераторами ідей».


Змінивши своє ставлення до роботи, люди, які пройшли навчання, стали звертати більше уваги на представляються можливості, стали частіше напружувати свої «творчі м'язи». В наступні роки ця група реалізувала багато новаторських проектів і випустила цілий ряд видатних видань. Ці люди отримали належну розкрутку і почали перетворювати не тільки себе, але і навколишній світ.


З книги «Ігри для розуму. Тренінг креативного мислення», Майкл Микалко


©

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту