Логотип сайту

Як видалити смолу з одягу в кілька прийомів - поради для усіх

Зміст:

 • Чого не потрібно робити?
 • Прибираємо смолу
 • Відпираємо пляма
 • Видаляємо сліди та запах

 • Щоб роздобути пляма від смоли, не обов'язково обіймати сосни в лісі: цілком досить невдало винести ялина після новорічних свят, присісти на свіжу соснову колоду на пікніку або на відпочинку розвісити речі сушитися поруч з кедрами. Побутові плями, з якими ми стикаємося щодня, відіпрати не так складно, як прибрати смолу з одягу, тому у вас може просто не виявитися потрібних знань. Саме це ми виправимо цим покроковим керівництвом по поверненню вашим речам первозданного виду.  Чого не потрібно робити?


  Давайте спочатку обговоримо те, чого робити не варто: або тому що це може погіршити ситуацію, або тому що це навряд чи допоможе.


 • Не кидайте річ в пральну машинку, ніби ви просто забруднили одяг брудом. Смола не найпростіше забруднення, і без допомоги розчинників ні пральна машинка, ні замочування видалити її не допоможуть.

 • Не тріть забруднення: так ви тільки допоможете смолі въесться в структуру тканини, ускладнюючи собі роботу по очищенню забруднення. А зі світлих тканин після такого прання пляма ви взагалі ризикуєте так і не вивести повністю.

 • Зважившись використовувати нетривіальні способи видалення смоли в домашніх умовах зразок газованої води або рослинного масла, не розраховуйте на швидкість і ефективність. По-перше, ці способи згадують як варіант боротьби з плямою, що залишилися від смоли, а по-друге, для видалення плям є інші більш дієві засоби. Справедливості заради варто помітити, що рослинне масло дійсно може допомогти відтерти смолу, якщо забруднення з'явилося на неволокнистої поверхні, наприклад шкірі. Причому маються на увазі як матеріал, так і ваші руки. Але для бавовни, махрової тканини, так і для синтетики воно володіє сумнівним дією.

 • Підказка


  Смола має властивість тверднути, так що якщо ви хочете очистити річ без особливих зусиль потім, постарайтеся видалити якомога смоли вже зараз.  Прибираємо смолу


  Хочете знати, як відіпрати смолу з одягу? Секрет в тому, що як раз прати її і не потрібно! Першим етапом на шляху до чистої одязі буде механічне видалення забруднення.


 • Вивести забруднення буде тим легше, чим більше смоли ви зможете видалити до застосування розчинників. Полегшите собі роботу, сковырнув максимальна кількість смоли гострим предметом або, через брак нічого гострого під рукою, нігтями.

 • Якщо ви видалили майже всю смолу, то можете пропустити цей етап, але якщо через смолу ви все ще не можете розгледіти структуру тканини, потрібно знизити її кількість ще сильніше. Для цього киньте одяг в морозилку на годинку або покладіть на пляму щось холодне, наприклад заморожені овочі або м'ясо. Після заморозки ще деяку кількість смоли можна очистити, потерши пляма: смола повинна потріскатися і обсипатися, залишивши після себе вже менше лякає пляма.

 • Ще одним механічним способом видалення смоли можна вважати нагрівання забруднення праскою, для того щоб смола, прийнявши тягуче стан, перейшла на підготовлені підкладки у вигляді паперових серветок або смужки бавовняної тканини. Цей спосіб доцільний, якщо ви вже випробували обидва попередні, але в структурі тканини залишилося ще багато смоли, і якщо ви не хочете видаляти пляма розчинниками з делікатною або пофарбованої тканини. Для тих, хто все-таки збирається вдатися до менш прийнятним способам, цей етап зовсім не обов'язковий.

 • Підказка


  Щоб не дати забруднення розповзтися по одязі, поки ви будете намагатись його зчистити, присипте місце навколо тальком, змочіть водою або змастіть маслом.  Відпираємо пляма


  Які б делікатні способи позбавлення від смоли сосни та інших хвойних дерев ви не знаходили в інтернеті, їх ефективність і швидкість дії не зрівняється з силою розчинників. Звичайно, всі зазначені речовини досить агресивні, і ми радимо випробувати їх на невеликій непомітній ділянці одягу, перш ніж заливати ними пляма. Зате саме вони здатні відіпрати смолу практично миттєво і зберегти купу часу, а в світі з шаленим темпом життя це досить цінна властивість.


  Почнемо з засобу, що має найбільшу кількість позитивних відгуків, і це звичайний спирт. Змочіть ватяний тампон або ватяну паличку в спирті і трохи потерши пляма, ви зможете очистити одяг буквально за кілька хвилин. Але це якщо ви не знехтували підготовчим етапом і видалили максимальна кількість смоли механічним шляхом. Вивести товстий шар смоли спиртом можна намагатися днями і тижнями – ось наскільки важливий перший етап. Якщо ваше забруднення не надто застаріле і ви все робили за нашої інструкції, то, швидше за все, вам більше робити нічого не доведеться. При цьому спирт буде володіти найменшим руйнівним впливом на колір і структуру тканини.


  Що ж робити з плямою, яке ніяк не вдається відмити спиртом? Відтерти його допоможуть більш агресивні засоби, які не стануть церемонитися з забрудненням:


 • «Уайт-спірит»;

 • ацетон;

 • нашатирний спирт;

 • очищений бензин;

 • скипидар.

 • Відіпрати смолу можна хоч рідиною для зняття лаку, якщо більше нічого під рукою немає. Правда, варто обмовитися, що відтерти пляму звичайним бензином, яким ви заправляєте авто, не вийде: ви просто накладіть нове пляма на одяг. До того ж будь-яка з цих коштів краще наносити ватною паличкою, не зачіпаючи чисту область тканини, щоб не пошкодити її структуру.


  Підказка


  Використання розчинника – найбільш швидкий спосіб очистити одяг, але варто обміркувати шкоди, який він може потенційно нанести. Якщо тканина дуже тонка, а її фарба не надто стійка, краще витратити більше часу і вивести пляму спиртом, ніж потім плакати над безповоротно підірвана річчю.


  Видаляємо сліди та запах


  У вас вийшло очистити річ від плями, але тепер на одязі красуються розлучення, а запах розчинника такий стійкий, що ніяк не вивітрюється? Для того щоб вивести розлучення і запах, вам необхідно випрати річ в пральній машинці з додаванням засобу для миття посуду або плямовивідника. Також для посилення ефекту можна використовувати рідкі засоби для прання.


  Підказка


  Не забувайте про такої корисної речі, як кондиціонер. Можливо, ви не користуєтеся їм зазвичай, але після застосування розчинників він може стати в нагоді, так як може заглушити неприємний запах. Адже краще пахнути ароматом альпійських лугів, ніж мати шлейф як від старої куртки працівника автомайстерні.


  Очистити смолу з одягу і врятувати улюблену річ можливо, якщо дотримуватися цієї інструкції крок за кроком. Надалі ви будете обережніше, але це корисне знання назавжди залишиться з вами на випадок непередбачених ситуацій.


  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту