Логотип сайту

Ефективні способи, щоб відтерти фарбу з одягу - поради для усіх

Зміст:

 • Основні правила
 • Як відчистити акварель, гуаш або акрилову фарбу?
 • Видаляємо олійну фарбу
 • врятувати одяг з бавовни, шовку і вовни?

 • Потрапити в неприємну ситуацію і виявити пляма на одязі може кожен. Часто його нескладно відіпрати, але іноді виникає питання: чим відтерти фарбу? Звичайно, можна спробувати звернутися в хімчистку. Але там не завжди допоможуть, боячись зіпсувати річ. Якщо прикласти деякі зусилля, то з проблемою вийде впоратися і в домашніх умовах.  Основні правила


  Щоб костюм не довелося викидати, слід дотримуватися кількох простих правил.


 • За можливості приступати до виведення фарби потрібно відразу ж після події. Чим раніше, тим краще. Змити пляму буде простіше, поки фарба не просочила тканина повністю. Після висихання вище ризик не врятувати одяг.

 • Бажано знати, від якої саме фарби постраждав наряд. В залежності від виду використовуються різні способи. В одному випадку достатньо простої води, щоб відіпрати слід. В іншому (наприклад, щоб змити водоемульсійну фарбу) навряд чи можна обійтися без розчинника. Має значення і те, з чого виготовлений вбрання.

 • Щоб не зіпсувати тканину, маніпуляції потрібно проводити з вивороту. З лицьового боку слід підкласти серветки, які вберуть розчинник і залишки растворившейся фарби.


 • Як відчистити акварель, гуаш або акрилову фарбу?


  Якщо казус стався з аквареллю або гуашшю, то відповідь на питання, як вивести фарбу, дуже простий. Ці види водорозчинні, тому видалити їх можна за допомогою води. У разі, коли пляма ще не засохла, досить добре сполоснути його під струменем холодної води. Після цього ненадовго замочити і випрати як зазвичай. Найчастіше цього достатньо. Якщо ж слід застарілий, то може знадобитися повторити кілька разів.


  Водоемульсійну фарбу відіпрати дещо складніше. Саме акрилові склади зазвичай доводиться виводити, якщо невдало сісти на свіжо пофарбовану лавку. Використовують її і при ремонті, тому корисно знати, чим стерти фарбу такого типу.


  Якщо пляма зовсім свіже, то потрібно спочатку промити його холодною водою. Потім добре віджати річ і вологою завантажити в пральну машину. Додати пральний порошок і вибрати найбільш тривалий режим прання. При необхідності повторити знову.


  Акрилову фарбу не завжди просто видалити. Якщо після двох циклів в пральній машині забруднення на місці, то потрібно насипати на нього невелику кількість порошку і м'якими рухами потерти. Добре для цієї мети підходить зубна щітка. Після цього потрібно ще раз запустити машинку, але на самій високій температурі.


  Якщо таким чином акрилову фарбу відіпрати не вдалося, то слід взяти плямовивідник або ж відбілювач. Розчин можна приготувати і самостійно. Для цього на 3 чашки води додати столову ложку солі і по дві – оцту і аміаку. В одному з цих коштів замочити одяг на кілька годин, потім випрати. Подібний спосіб напевно допоможе очистити слід від водоемульсійною фарби.


  У тому випадку, коли фарба латексна, варто використовувати спирт, щоб її видалити. Його треба нанести на невеликий шматочок тканини і потерти постраждале місце. По мірі забруднення тканину необхідно змінювати. Після процедури костюм слід випрати.  Видаляємо олійну фарбу


  Олійну фарбу видалити складніше, ніж акрилову, це не завжди вдається. Підступ полягає в тому, що навіть якщо виходить прибрати сама речовина, що може залишитися жирну пляму. Але опускати руки не варто: як можна очистити одяг від плям фарби, так і усунути маслянисті сліди.


 • Ефективно бореться з забрудненнями такого типу очищений бензин. Підійде і «Уайт-спірит». Слід від фарби потрібно обробити, потім змочити попередньо підігрітим гліцерином. Можна також використовувати розчин аміаку. Потім постраждалу річ випрати господарським милом.

 • Також добре на масляну фарбу діє суміш бензину і ацетону. Їх беруть у рівній кількості і обробляють пляма у напрямку до його центру. Якщо воно не зникає, то варто спробувати нашатирний спирт. Після того, як вдасться його змити, річ потрібно випрати господарським милом.

 • Ще одна відповідь на питання, чим відмити фарбу, — гас. Його слід нанести на потрібну ділянку, залишити на хвилину, потім спробувати очистити тканиною, на яку нанесений нашатирний спирт. Повторювати, поки не буде результату.

 • може Допомогти і скипидар. Його наносять на плями і чекають, поки фарба розм'якшиться. Після обробляють ці місця розчином соди.

 • Також дієва суміш очищеного бензину, скипидару та спирту. За допомогою ватного тампона змочують забруднення, а потім очищають ножем. Чим пляма свіже, тим легше з нею впоратися. Якщо воно застаріле, то розчин на ньому треба залишити на пару годин.

 • Перевірений часом засіб — звичайне рослинне масло. Воно добре розм'якшує фарбу, але це нешвидкий процес. Потрібне місце доведеться як слід потерти щіткою. В кінці кінців залишиться тільки жирну цятку, його можна буде відіпрати господарським милом.

 • Підказка


  Важливо для чищення використовувати очищений бензин. В іншому випадку можна поставити ще більша пляма.  врятувати одяг з бавовни, шовку і вовни?


  Якщо неприємність сталася з одягом з бавовни, то варто спробувати наступний метод. На один літр води знадобиться невелика ложка соди і шматок господарського мила, попередньо подрібнений. Суміш довести до кипіння, трохи остудити і опустити в неї постраждалі ділянки на кілька секунд. Повторити стільки разів, скільки потрібно для повного зникнення забруднення. Якщо з'являться патьоки, то річ перед пранням слід замочити з відбілювачем в теплій воді.


  Може виникнути питання: чим відтерти фарбу з шовку? З подібною тканиною потрібно поводитися обережно. Виручить господарське мило, їм потрібно гарненько натерти пляма. Потім підігріти на водяній бані спирт, змочити ганчірку і протерти потрібну ділянку. Коли фарба зійде, потрібно промокнути його гарячою водою, придушити серветкою і присипати тальком.


  Якщо цікаво, як очистити одяг з вовни, то це зробити можливо знову-таки з допомогою мила. Натерти забруднений ділянку, а після цього на кілька секунд опустити в окріп. Швидше за все, щоб відіпрати, треба буде повторити кілька разів.


  Корисно знати, як відтерти фарбу в разі необхідності. Якщо з водорозчинній впоратися просто, щоб видалити акрилову, фасадну, доведеться потрудитися. Але способи врятувати одяг є. Після використання спеціальних засобів наряд треба гарненько прополоскати. Сушити краще всього на свіжому повітрі, щоб вивітрився запах.


  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту