Логотип сайту

Як зберігати часник взимку?

Как хранить чеснок зимой?

Про користь часнику сперечатися не доводиться - кожен знає, наскільки вона велика, особливо взимку, в період частих простудних захворювань. Однак далеко не кожен знає, що при неправильному зберіганні це рослина може засохнути або, що ще гірше, втратити свої корисні властивості. Як і де правильно зберігати часник, щоб цього не сталося?

Способи зберігання часнику

Після збору врожаю (коли він проходить, читайте у статті прибирати часник) головки часнику і цибулі прийнято зберігати в темних приміщеннях, коморах, шафах - у вигляді сплетених кос. Коси переплітаються з очищених від листя помилкових стебел, а також доданих довгих ниток або мотузок. Мотузки додаються, щоб коса випадково не расплелась.

Такі коси можна підвісити в шафі або коморі. Однак для того щоб зберегти часник взимку, краще додатково укласти їх в ящики, мішки з щільного полотна чи по-старому в панчохи. Періодично головки потрібно перебирати, знімати зіпсували - так як вони можуть передати свої "захворювання" цілим головок.

При невеликому урожай часнику його можна зберігати в холодильнику в очищеному вигляді. Для цього потрібно взяти стерилізовану банку і наповнити її олією (соняшниковою, оливковою або іншим). Потім очистити часточки від лушпиння і щільно укласти в банку. Таким чином, у вас під рукою завжди буде свіжий очищений часник. При такому способі зберігання термін придатності становить 4-5 місяців. Масло, яке залишається у банку після часнику, можна використовувати як заправку для інших страв - воно набуває приємний аромат.

Місце для зберігання часнику

Як вже говорилося вище, часник прийнято зберігати в темних приміщеннях. Також приміщення обов'язково повинно бути прохолодним і сухим. Поряд не повинні розташовуватися труби опалення чи водопостачання. При невеликій кількості часнику можна використовувати ящик для овочів в холодильнику.

Часник не тільки корисний, але і смачний продукт. Про те, що можна з них приготувати і як вживати, читайте в наших статтях Як їсти часник і Як солити часник.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту