Логотип сайту

Що таке антикоагулянти?

Что такое антикоагулянты?

Пацієнтів і пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи може цікавити, що таке антикоагулянти, так як в певних клінічних випадках такі препарати виписують лікарі їм. Розглянемо, що означає термін антикоагулянти.

Антикоагулянти - що це таке?

«Антикоагулянти» - це складне слово, яке складається з двох частин, вони і пояснюють його значення. Перша частина - «анти» - означає заперечення того чи іншого дії, а друга - «коагулянт» - той, який стимулює коагуляції, тобто згортання крові.

Відповідно до цього, антикоагулянти - це речовини або препарати, які перешкоджають процесу зсідання крові на тому чи іншому етапі цього процесу. Слово може бути використано, наприклад, у реченні: «Доктор призначив своєму пацієнтові антикоагулянти».

Для чого потрібні антикоагулянти

Препарати, антикоагулянти призначають пацієнтам з високим протромбіновим чинником, тобто з «густої» кров'ю. Ці кошти розріджують кров, не даючи тромбоцитів (форменим елементам крові) утворювати агрегації (тромби), тим самим запобігаючи закупорку судин, інсульти.

У медицині застосовуються антикоагулянти прямої і непрямої дії, функція яких у принципі однакова, але вони впливають на різні стадії процесу коагуляції крові. Антикоагулянти протипоказані людям з виразковими процесами в кишечнику, схильністю до кровотеч, із захворюваннями нирок і печінки, гемофілію та ін.

Відповіді на інші питання, що стосуються захворювань та засобів їх лікування, ви зможете знайти в нашому розділі Здоров'я.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту