Логотип сайту

Як змусити орхідею цвісти?

Как заставить орхидею цвести?

Орхідея (Фаленопсис) - квітка надзвичайної краси. І ця краса вимагає дбайливого, уважного до себе відношення і дуже ретельного догляду. Орхідея відноситься до одних з найбільш примхливих квітів. Як цвіте орхідея залежить від сорту і віку рослини. Але найчастіше домашня орхідея відмовляється цвісти.

В чому ж можуть бути причини цього явища і що з цим можна робити? Іншими словами, як змусити орхідею цвісти?

Причини, по яким не цвіте орхідея

Не з'ясовані особливості сорту

Можливо, саме той сорт орхідеї, який ви вирощуєте, вимагає якогось спеціалізованого догляду або добрива. Ми рекомендуємо прочитати поради по догляду саме за вашої різновидом рослини, щоб виявити такі особливості.

Неправильне освітлення

Орхідея любить світлі місця в будинку, освітлення дуже важливо для неї, особливо в період цвітіння. Деяким сортам навіть потрібно додаткове підсвічування. У той же час орхідея не терпить попадання на неї прямих сонячних променів і надлишку освітлення. Чи вистачає вашій рослині світла, з'ясувати нескладно - при його нестачі листки набувають темно-зелений колір замість яскравого зеленого або червонуватого. Якщо ж рослина відчуває дискомфорт від надлишку світла, то його листя набувають бурі та жовті відтінки, на них можуть з'явитися сухі плями.

Неправильно підібрані добрива

Це може статися не тільки тому, що ви не ознайомилися з обраним сортом заздалегідь. Іноді орхідея вимагає змінювати добрива. Наприклад, під час цвітіння їй необхідний полив спеціальними добривами для квітучих рослин. Однак розчин для орхідеї повинен бути ще більш слабким, ніж вказано в інструкції до удобрення.

Невідповідна температура

Занадто висока або занадто низька температура впливає на ріст і розвиток рослини. Іноді навіть різниця в 3-4 градуси з рекомендованою температурою має значення і не дозволяє рослині цвісти.

Надмірний полив

Також згубно впливає на розвиток рослини його рясний полив. Орхідеї цілком достатньо одного разу на два тижні. Хоча знову ж таки краще ознайомитися з перевагами конкретного сорту.

Ще про причини відсутності цвітіння ви можете прочитати в нашій статті Чому не цвіте орхідея.

Як викликати цвітіння

 • Уважно почитати поради по догляду за вашим конкретним сортом орхідеї, звернути увагу на рекомендації продавця.
 • Як можна менше переміщати горщик з квіткою. Це пов'язано з тим, що орхідея звикає до розташування сонця відносно її, і переміщення буде для неї стресом.
 • Слід вибирати світле місце для горщика, але не під палючими променями сонця. Зазвичай орхідеї комфортно себе відчувають на підвіконнях, розташованих на північній стороні будинку.
 • Забезпечити рослині нічний перепад температури. Бажано, щоб на ніч температура знижувалася на кілька градусів у порівнянні з днем. Влітку цього можна домогтися, виносячи рослина на ніч на балкон, а взимку - провітрюючи приміщення.
 • Поливати орхідею слід раз на два тижні, або при повному висиханні грунту, в яку вона посаджена. Зручно вирощувати орхідею в прозорих скляних горщиках. По-перше, завжди видно, вистачає рослині вологи. А, по-друге, коріння орхідеї дуже чутливі, і гладкі стіни горщиків не дозволять їм чіплятися і допоможуть уникнути травмування.
 • Зменшити кількість азоту в добривах. Саме азот гальмує цвітіння.
 • Зволожувати повітря в приміщенні. Деякі навіть ставлять поруч з квітами ємність з водою. Ми рекомендуємо також іноді обприскувати листя з пульверизатора. Це буде набагато корисніше, ніж частий полив.
 • З'ясувати вік вашого рослини. Деякі сорти орхідей цвітуть тільки після досягнення певного віку - від 1,5 до 3 років.
 • Влаштувати рослині невелику струс. Орхідея звикає до хорошим умовам, а у разі, коли дотримані всі умови утримання ідеально, всі сили рослини можуть піти в зростання. Орхідея буде збільшуватися в розмірах, але квіти так і не з'являться. У такому разі легкий стрес їй не завадить. Це може бути тимчасове припинення поливу або тимчасове пониження температури.
 • Ми навели для вас кілька порад, як можна змусити орхідею цвісти. А що робити після, ви можете дізнатися з нашої статті Орхідея відцвіла: що робити.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту