Логотип сайту

Як навчитися розмовляти?

Как научиться разговаривать?

Кожній людині потрібно вміти викладати свої думки красиво і грамотно. Це може бути інтерв'ю під час влаштування на роботу, здача заліку або іспиту. Завдяки багатому лексикону кожен з нас може оволодіти ораторським мистецтвом або ж просто навчитися вести бесіду.

Як навчитися грамотно розмовляти: поради

Перш за все, потрібно читати якомога більше книг, причому бажано зупинити свою увагу не на сучасних авторів, а на класиці. Можна вибрати класику початку двадцятого століття, наприклад, книги Михайла Булгакова.

Дуже добре тренуватися перед дзеркалом, адже це не тільки дозволяє стежити за мовою, але й за фігурою, а також за жестами. Наприклад, подивившись черговий фільм або прочитавши книгу, ви повинні вміти переказати її зміст самому собі.

Вибираємо лексику

Потрібно вміти контролювати свою мову. Не слід використовувати зайві слова. Дуже важливо позбуватися від слів-паразитів, наприклад, «як би», «ну», «типу». Також не слід використовувати жаргонізми: «кльово», «відстій» і так далі. Не рекомендується постійно використовувати особові займенники постійно, чергуйте їх з іменами. Особливо це стосується випадків, коли ви розповідаєте історію з життя або ж просто переказуєте фільм.

Намагайтеся формулювати свої думки як можна чіткіше, щоб сказані вами пропозиції не викликали зайвих питань. Також не рекомендується робити занадто довгі паузи між пропозиціями. В той же час не потрібно вимовляти. Корисно вивчати синоніми - ці слова допоможуть збагатити ваш лексикон. Не потрібно вживати слова, значення яких ви самі не знаєте, особливо це стосується іноземних слів. Щоб навчитися будувати речення і вимовляти їх чітко, без запинки, слід добре потренуватися.

Вчіться спілкуватися

Також завжди необхідно враховувати, з ким ви ведете бесіду. Деякі люди чудово зрозуміють вас, якщо ви вживаєте небудь сленг в своєму лексиконі. Причому це можуть бути люди необов'язково з вашого оточення. Наприклад, серед робітників цеху нехай навіть різних заводів вживання якогось сленгу може бути цілком природним. Але з людьми, які "не в темі", дані слова і вирази краще не використовувати.

Настійно не рекомендується вживати в мові ненормативну лексику. Навіть якщо вам хочеться додати емоційний окрас вашим фразам, все одно краще використовувати літературні слова. У мережі ви можете знайти масу синонімів матів, які можна використовувати в розмовної мови.

Будьте привітні і ввічливі з людьми. Щоб викликати у людей повагу та інтерес при спілкуванні, говоріть чітко та по справі, вмійте слухати і підтримувати розмову.

У спілкуванні важливо пам'ятати приказку: "Говори, що думаєш. Думай, що кажеш". Не распинайтесь, не говорити зайвого. Зрештою, краще говорити менше, але завжди по справі.

Також можуть бути корисні інші наші статті:

  • Як навчитися спілкуватися
  • Як правильно говорити
  • Як чітко говорити
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту