Логотип сайту

Як підключити заземлення?

Как подключить заземление?

Дивіться відео

Як підключити заземлення?

Невід'ємна частина сучасного життя - електрична проводка із заземленням. Звичайно, можна підключитися до мережі і без заземлення, адже стільки часу без нього якось обходилися. Але коли з'явилася сучасна побутова техніка, це умова стало обов'язковим для того, щоб захистити людину від негативного впливу електрики. Багато сучасні електроприлади вже випускаються з клемою для заземлення. У новобудовах вся проводка зроблена з його урахуванням. Але в старих квартирах і приватних будинках воно, як правило, відсутня. Про те, як правильно підключити заземлення, якщо його немає в приміщенні, розповімо в даній статті.

Як робили раніше?

За колишнім радянським стандартам воно майже завжди було замкнуто на «нульовий» провід. Якщо проводку необхідно заземлити в старому багатоквартирному будинку, де просто немає третього проводу в розведенні, слід чинити, як і в минулі часи: приєднати «землю» до «нуля».

Чого не треба робити?

Так це - підключати заземлення до радіаторів опалення або до чавунної або металевої ванни. І в багатоквартирному, і в приватному будинку це робити дуже небезпечно, так як електроприлади може «пробити» на металеві труби. Особливо, якщо включених механізмів буде кілька: може добряче докласти струмом при дотику до опалювальної системи. Купаючись у ванній, також можна отримати бадьорий заряд. Так що краще ніколи не пробувати цього робити. А уявіть, що ваш сусід знизу поміняв металеві труби на пластикові, і ви залишилися без заземлення, не знаючи про це!

Що таке заземлення?

Це навмисне приєднання електричної мережі до пристрою, її заземлювального. Воно призначається для відведення витоку струму, яка виникає на корпусах побутових приладів при аварійному режимі та забезпечує умови до відключення напруги шляхом автоматичного спрацювання пристрою захисту. Якщо обладнання буде захищено таким чином, то при дотику людини до побутової техніки струм, що залишився на корпусі, не буде небезпечним для організму. Якщо обладнання не заземлено, буде текти струм через тіло людини (хоча і не повністю, але ви напевно це відчуєте).

У приватному будинку

Простіше спорудити заземлення в приватному будинку за допомогою спеціального заземлювача - металевого стрижня або предмета, що має безпосередній контакт з ґрунтом. До нього кріпиться дріт, заземлюючий електричну мережу. Після цього включені побутові прилади не будуть битися струмом. Важливо тільки, щоб заземлювальний пристрій періодично перевірялося спеціальним приладом і відповідало стандартним нормам. Детальніше про те, де брати заземлення, щоб підключити освітлювальний прилад, читайте в статті Де брати заземлення, щоб підключити світильник.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту