Логотип сайту

Як навчитися друкувати на клавіатурі?

Как научиться печатать на клавиатуре?

Дивіться відео

Як навчитися друкувати на клавіатурі?

Щоб навчитися друкувати на клавіатурі, потрібно запастися терпінням і виконати деякі вправи. Розглянемо, які вправи слід освоїти новачкові. Якщо ви ще не знаєте, як використовувати клавіатуру, рекомендуємо прочитати статтю - Як користуватися клавіатурою.

Розташування клавіш

Очевидно, що кнопки клавіатури розташовані зовсім не в алфавітному порядку. Це спочатку дуже заплутує новачка. Спробуйте запам'ятати розташування клавіш, можна замалювати їх на папері. Це стане першим кроком в освоєнні клавіатури, так як при замальовці ви задіюєте зорову і моторну пам'ять. Можна спробувати замалювати другий раз вже по пам'яті.

Кількість і якість

Починати слід друкувати з 500-1000 слів в день. Причому слова повинні бути написані правильно. Вчіться друкувати відразу без помилок. Не поспішайте - нехай перший час у вас буде йти близько години всього на одну тисячу символів, але так ви встигнете швидше навчитися цій справі. Важливо намагатися навчитися друкувати, не дивлячись на клавіатуру.

Поступово збільшуйте кількість символів. В ідеалі у вас повинно вийти друкувати тисячу символів за 10 хвилин. Прагнете до цього показника. У перший час у вас можуть виникнути проблеми з правописом та багато слова будуть надруковані невірно. Тому рекомендуємо ознайомитися зі статтею Як правильно друкувати.

Вчимося за допомогою програм

На даний момент є дві найпопулярніші програми по освоєнню друку на клавіатурі: Соло на клавіатурі і Stamina. Ці програми містять конкретний набір вправ, який дозволяє починаючому швидко і легко освоїти навик друкування на клавіатурі. Однак не варто покладатися лише на програми. Кращий спосіб освоїти будь-яку справу - просто взятися за нього. Адже для цього не потрібно багато зусиль і вкладень.

 • Візьміть будь-яку книгу і відкрийте на будь-якій сторінці.
 • Спробуйте передрукувати текст.
 • Після повторіть процедуру - надрукуйте текст ще раз. І так до тих пір, поки ви не зможете друкувати зі швидкістю тисячу символів за 5-10 хвилин.
 • Не забувайте робити перерви.
 • Коли ви освоїте набір одного тексту, то ви зможете просунутися далі. І не помітите, як станете друкувати дійсно швидко.

  Варто піти на курси

  З одного боку, курси дійсно можуть допомогти навчитися друкувати на клавіатурі, однак вони в першу чергу призначені для людей, яким потрібно друкувати дуже швидко. Наприклад, стенографистам. Цих людей вчать десятипальцевому методу набору. Таким складним речам обивателю вчитися нема чого.

  В той же час є курси і для людей, яким просто потрібно навчитися друкувати. Ходити на них чи ні, вирішувати вам. Відзначимо, що кожна людина і сам може навчитися друкувати без сторонньої допомоги. Якщо ж ви все-таки хочете навчитися друкувати швидко, то не поспішайте витрачати гроші на курси, прочитайте нашу статтю Як навчитися швидко друкувати.

  Набір тексту на час

  Дуже добре допомагає набір тексту на час. Існують ігри, у яких гравцеві потрібно надрукувати текст за найбільш короткий проміжок часу. Можна влаштовувати змагання - хто швидше набере більшу кількість символів.

  Як видно, у кожного є чимало способів навчитися друкувати на клавіатурі, причому як за гроші, так і безкоштовно. Головним чином, для цієї справи вам потрібно лише трохи бажання.

  Ми також рекомендуємо прочитати статтю, в якій дано й інші поради щодо швидкого, а головне, правильного набору тексту на клавіатурі, Як набирати на клавіатурі правильно і швидко.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту