Логотип сайту

Що таке піраміда?

Что такое пирамида?

Піраміда - це багатогранна геометрична фігура в основі якої лежить багатокутник, а межі засновані трикутниками із загальною вершиною. Так само в архітектурі пірамідами називають вид споруд характерної форми.

Піраміди в сучасному світі

 • У сучасному суспільстві пірамідами називають тип схем і діаграм трикутної форми, що зустрічаються в різних галузях людської діяльності, у тому числі в економіці, дієтології та психології.
 • Також всім відомо поняття фінансової піраміди, для побудови якої від кожного учасника потрібно залучення як можна більшої кількості нових членів. Таким чином, побудова ієрархії відбувається, розширюючись від вершини, і нагадує своєю формою геометричну піраміду, за що і отримав свою назву.
 • Пірамідою називається головоломка, що передувала кубика Рубіка.
 • Пірамідою називають російський більярд.
 • Крім цього слово "Піраміда" зустрічається в ряді географічних назв і літературних творів.
 • Піраміди в історії людства

  Цю геометричну фігуру вивчали ще в Стародавньому Єгипті. Хто не чув про величні Єгипетські піраміди, що підносяться над пустелею, найвідоміша і найбільша з яких - піраміда Хеопса. Всього виявлено 118 єгипетських пірамід. Також символ піраміди зустрічається в давньоєгипетських ієрогліфах.

  У Вавилоні споруджувалися піраміди над гробницями царів.

  Величезна кількість рукотворних пірамід збереглося на території сучасної Мексики. А піраміда Чолули за своїм обсягом є найбільшою в світі.

  Також усічені піраміди зводилися в Стародавньому Китаї мавзолеїв для поховання знаті.

  Піраміди зустрічаються і в інших країнах, в їх числі: Месопотамія, Нігерія, Судан, Греція, Іспанія, Рим, Корея і Перу.

  Також вам може бути цікавий розділ Визначення.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту