Логотип сайту

Що таке діна?

Что такое дина?

Діна як одиниця вимірювання найчастіше використовується у фізиці і механіці. Але не всі знають, що таке діна. Це слово прийшло до нас з грецької мови і означає силу. Діна в абсолютній системі заходів є одиницею сили, яка повідомляє прискорення рухомої маси вагою в один грам. Дане прискорення дорівнює одному сантиметру в секунду.

Поняття діни

Діну як одиницю вимірювання застосовували в системі сантиметр-грам-секунда. Одна діна дорівнює 1,02 мдр (міліграм-силі). Діну як одиницю виміру постійно використовували до того моменту, поки в науці діяла система СГС (що означає сантиметр-грам-секунда). Після прийняття міжнародної системи одиниць вона так повсюдно не застосовується. Російською мовою даний вимір позначається як дін, а міжнародне позначення - dyn. Завдяки дії сили на один грам маси діна повідомляє їй прискорення, що дорівнює одному сантиметру на с2.

У повсякденному житті цей вимір не застосовується, воно необхідне для використання в науці. Наприклад, найчастіше їм користуються у фізиці, так як сила в даній галузі науки є одним із ключових понять.

Значення інших слів та виразів можна знайти в розділі Визначення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту