Логотип сайту

Як визначити групу крові?

Как определить группу крови?

Група крові - це індивідуальний біологічний показник людини, який описує антигенні показники формених елементів крові - еритроцитів. Даний показник не змінюється протягом усього життя, тому, визначивши його одного разу, можна не робити цього знову. Щоб дізнатися, як визначити групу крові, необхідно звернутися в будь-яку медичну лабораторію.

Як визначити свою групу крові?

Зрозуміло, щоб дізнатися, яка з чотирьох груп крові у людини, потрібно її здати, так як з інших тканин організму дану інформацію одержати неможливо. Раніше для аналізів потрібна була виключно венозна кров (яку, відповідно, беруть з вени). Але в даний час технологія дозволяє досліджувати цей важливий показник, зібравши кров з пальця. Докладніше про способи визначення групи крові можна прочитати в нашій статті - Як дізнатися групу крові.

Иммуногематологическая реакція

Для визначення групи крові і резус-фактора людини в лабораторних умовах застосовують так звану иммуногематологическую реакцію. Для її проведення лаборант на плоскому посуді (чашці Петрі) робить 8 міток олівцем (за кількістю груп та резус-фактору). Біля них міститься відповідна мітці крапля сироватки-еталона, на кожен з таких маркерів наноситься крапля досліджуваної крові. Коли кров і еталонна сироватка співпаде, відбудеться реакція аглютинації, тобто фізіологічна рідина згорнеться, що візуально можна оцінити, як випадання осаду вже через п'ять хвилин.

Для підтвердження точності визначення резус-фактора, крім изосерологической реакції, проводять перехресну реакцію з використанням групи А і В.

Цікавим є такий факт, що, ґрунтуючись на аналізі крові, можна визначити статеву приналежність плоду - докладніше про це в нашій статті - Як визначити стать дитини по групі крові.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту