Логотип сайту

Що таке гінекологія?

Что такое гинекология?

Гінекологія - це галузь медицини, що займається вивченням жіночого організму, а особливо - репродуктивної системи. Слово прийшло до нас з грецької мови: ? - жінка ? - наука.

Розглянемо докладніше, що таке гінекологія

Витоки гінекології

Про природу жіночих хвороб говорив ще Гіппократ. З його часів знання по даній темі поповнювалися відомостями від лікарів і спостереженнями. А на практиці гінекологія того часу розвивалася за традиціями народної медицини.

Тільки в епоху Відродження гінекологія стала розвиватися більше і отримала науковий статус. В той час стали з'являтися праці відомих анатомів, таких як Євстахія, Везалія, Гарвея і Фаллопия. Вже після 19-го століття гінекологія стала окремою галуззю медицини і перестала бути частиною хірургії.

Вважається, що на Русі засновником гінекології став Н. М. Амбодик-Максимович. Він закінчив не тільки духовну семінарію, але і Страсбурзький університет (медичний факультет). У 1775 році він захистив докторську дисертацію і пізніше отримав звання професора по акушерству.

Протягом століть область гінекології як окрема частина медицини набувала деякі зміни. Наприклад, в Петербурзькій академії медицини і хірургії в 1842 році було відкрито перше в Росії ціле гінекологічне відділення. З кожним роком область гінекології все більше і більше розвивається. Тепер значно більше відомо про хвороби та їх лікування в порівнянні зі знаннями, які були раніше.

Читайте також статті:

  • Навіщо робити УЗД
  • Що болить при вагітності
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту