Логотип сайту

Як отримати вогонь?

Как получить огонь?

Дивіться відео

Як отримати вогонь?

Тим, хто робить вилазки на природу, буде дуже корисно знати, як отримати вогонь, якщо під рукою не виявиться сірників, запальнички і т. п. Подібні вміння навіть іноді можуть врятувати вам життя.

Способи розпалити вогонь

 • Розпалити вогонь без сірників можна за допомогою двох звичайних каменів. Для цього готуємо собі місце, куди покладемо труть (суху траву, кору та інші матеріали, які легко розпалиться). Прямо в центр цього місця ставимо камінь. Починаємо чиркати по каменю іншим каменем. Рано чи пізно з'явиться іскра, яка запалить труть. Потихеньку роздуваючи полум'я, підкладаємо гілочки.
 • Прискорити отримання вогню першим методом можна за допомогою пороху. Для цього потрібно акуратно розібрати патрон (якщо ви, наприклад, були на полюванні) і висипати порох на трут.
 • Інший механічний спосіб добути вогонь ґрунтується на терті. Беремо нетовсту гілку близько метра завдовжки. Між її кінцями натягуємо нитку. Отримуємо щось на зразок імпровізованого лука. У безпосередньому терті будуть використовуватися: тонка паличка (схожа на олівець) і плоска суха дощечка.
  Дощечка буде опорою, тому в ній потрібно зробити невелике поглиблення, куди можна вставити наш «олівець». Тятивою обертаємо «олівець» і починаємо рухати цибулю з боку в бік. Паличка схожа на олівець повинна обертатися в опорі. Підкладаємо в місце тертя труть.
 • Вогонь можна добути за допомогою лінзи. Використовувати з цією метою можна окуляри для зору, лінзи з фотоапаратів, підзорних труб і біноклів та ін. Інструмент потрібно направити таким чином, щоб промінь сонця-проходив крізь лінзу і падав прямо на трут. Через деякий з'явиться полум'я.
 • Лінзу можна зробити самостійно. Для цього можна використовувати, наприклад, звичайну повітряну кульку. Наливаємо в кульку невелику кількість води і зав'язуємо. Стискаємо кульку так, щоб вийшла двоопуклої лінзи. Цю імпровізовану лінзу тримаємо на відстані 1-2 см від труту.
 • Ще один спосіб передбачає використання марганцю та гліцерину. Їх можна знайти в аптечці у деяких туристів. Розпалюючи багаття, насипаємо на трут спочатку марганцівку (близько 1 грама), а потім зверху акуратно капаємо гліцерином. Полум'я має спалахнути в результаті хімічної реакції через пару секунд.
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту