Логотип сайту

Як вибрати обігрівач?

Как выбрать обогреватель?

Дивіться відео

Як вибрати обігрівач?

Зараз у магазинах, які торгують побутовою технікою, представлено настільки велика кількість всіляких електрообігрівачів різного виду і потужності, що людині, що вперше зіткнувся з проблемою вибору цього побутового приладу, можна і розгубитися від такого достатку. Тому кожному потенційному покупцю обігрівача слід знати, що весь їхній асортимент поділяється на чотири великі групи:

 • електричні конвектори;
 • масляні радіатори;
 • тепловентилятори;
 • інфрачервоні обігрівачі.
 • Щоб, прийшовши за покупкою, не помилитися з вибором і придбати саме той обігрівач, який вам дійсно потрібен, необхідно мати хоча б загальне уявлення про призначення і принципи дії обігрівачів кожного типу.

  Як вибрати хороший обігрівач: поради

  Перш ніж йти в магазин, потрібно чітко усвідомити для себе, навіщо вам потрібний обігрівач, так як вибирати його треба, виходячи з цілей, для яких він купується.

  Обігрівач для постійного обігріву житла

  У тому випадку, якщо в приміщенні немає джерел тепла і обігрівач повинен виконувати роль основної системи опалення, купуйте стаціонарний електричний конвектор. Він може безперервно працювати дуже тривалий час, постійно підтримуючи в приміщенні задану температуру завдяки вбудованому в нього терморегулятора.

  Працює конвектор абсолютно безшумно. Він має гладкий плоский корпус, який легко кріпиться на стіну в будь-якому зручному місці (найчастіше конвектор встановлюють під вікном там, де зазвичай розташовуються радіатори центрального опалення). Його передня панель не нагрівається вище 70*С, що виключає ймовірність появи опіків при дотику до її поверхні. З цієї ж причини неможливо і займання предметів, які знаходяться поряд з конвектором, тому його можна сміливо надовго залишати без нагляду у включеному стані.

  Для того щоб конвектор справно обігрівав приміщення, треба лише правильно розрахувати необхідну потужність приладу. Вважається, що на десять квадратних метрів житла (у квартирах зі стандартною висотою стін 2,5 метра) необхідний один кіловат потужності такого обігрівача, тобто, наприклад, для повноцінного обігріву кімнати площею 15 квадратних метрів потрібно купити конвектор потужністю 1,5 кВт.

  Крім всього вищесказаного, електричний конвектор ще хороший тим, що він швидко нагрівається, не «спалюють» кисень і має високий ККД. Єдиним недоліком конвектора є його досить висока вартість.

  Обігрівач для допоміжного або тимчасового обігріву житла

  Якщо вам потрібен прилад для обігріву в прохолодні літні чи осінні дні або ви хочете підвищити температуру в квартирі в тому випадку, коли центральне опалення погано працює, купуйте масляний радіатор. Він має ту ж потужність, що і конвектор (від 1 до 2,5 кВт), але значно дешевше його і лише ненабагато поступається йому в ефективності.

  Масляний радіатор по суті своїй є подобою звичайного радіатора центрального опалення, тільки замість гарячої води усередині нього циркулює розігріте мінеральне масло, тому працює він абсолютно безшумно. Завдяки вбудованим в його днище коліщаткам, масляний радіатор можна легко пересувати по квартирі. Терморегулятор, наявний практично у кожному такому обігрівачі, дозволяє змінювати ступінь його нагрівання. У більш дорогих моделях встановлений таймер, що дає можливість програмувати час включення та тривалість роботи масляного радіатора.

  До несуттєвих недоліків масляних радіаторів можна віднести їх громіздкість, тривалість нагріву масла і труднощі з очищенням, що виникають із-за ребристої поверхні елементів батареї. Головним же недоліком всіх масляних радіаторів є дуже висока температура їх поверхні, тому при дотику можна обпектися.

  Якщо ви не обмежені в грошах і у вас в будинку є маленькі діти або домашні тварини, краще не економити і купити пересувний конвектор, який є мобільною версією виконання електричного конвектора.

  Обігрівач для короткострокового і швидкого нагрівання повітря

  Якщо вам потрібний обігрівач для того, щоб нагріти повітря на дачі, яку ви відвідуєте тільки на кілька годин у вихідні дні або для того, щоб швидко підняти температуру у ванній кімнаті перед купанням дитини, купуйте тепловентилятор - найдешевший і простий електрообігрівач.

  Завдяки його малій вазі і компактним розмірам, тепловентилятор можна легко принести в будь-яке приміщення і розмістити практично де завгодно - на столі, на підлозі або на табуретці. У невеликій кімнаті тепловентилятор дуже швидко, можна сказати, миттєво нагріває повітря до бажаної температури. Багато тепловентилятори випускаються в різному колірному виконанні і мають красиву форму корпусу, тому можна легко підібрати тепловентилятор, відповідний загальному дизайну вашого житла.

  Основні недоліки всіх тепловентиляторів - шум, видаваний ними під час роботи; низький ККД при великій споживаної потужності і вигоряння кисню з повітря, що проходить через їх нагрівальні елементи.

  Нагрівач для локального обігріву

  Якщо вам потрібно обігріти не все приміщення, а тільки його певну частину, наприклад, робоче місце або дитяче ліжечко, купуйте інфрачервоний обігрівач. Він безшумний і дуже економічний, так як нагріває не сам повітря, а поверхня предметів, на які падає випускається їм інфрачервоне випромінювання.

  Інфрачервоний обігрівач не сушить повітря, не випалює кисень, він абсолютно пожежобезпечний. Єдиним його недоліком можна вважати досить високу ціну.

  Детальніша порівняльна характеристика обігрівачів всіх перерахованих типів раніше вже була зроблена в нашій статті Який обігрівач краще.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту