Логотип сайту

Чим корисні гарбузове насіння?

Чем полезны тыквенные семечки?

Гарбузове насіння відомі своєю користю для людського організму. Зумовлено це, насамперед, великим вмістом в них незамінних поліненасичених жирних кислот (від 35 до 52%).

Чим корисні гарбузове насіння: склад

Крім жирів (масел) гарбузове насіння містять у своєму складі органічні кислоти, пектини, білки. Із вітамінів у них виявлені вітаміни групи В, вітамін Е, каротиноїди, аскорбінова кислота. Крім того, в насінні гарбуза присутні такі мінерали: марганець, цинк, фосфор, мідь, залізо і магній. Калорійність гарбузового насіння - 180 ккал/100 р.

Позитивний вплив гарбузового насіння на організм

Завдяки численним дослідженням, доведено, що гарбузове насіння корисні такими властивостями.

 • Підвищують імунітет і надають допомогу при боротьбі з онкологічними захворюваннями;
 • Знімають запальний процес, зокрема - в суглобах і кісткової тканини. З-за цього гарбузове насіння рекомендують вживати людям з артритами, артрозами та іншими захворюваннями опорно-рухового апарату. Також насіння допомагають відновлювати щільність кісткової тканини і боротися з остеопорозом;
 • У зв'язку з високим вмістом цинку гарбузове насіння корисні для чоловіків, так як вони попереджають переродження тканин передміхурової залози в сполучні (профілактика простатиту);
 • Гарбузове насіння в сирому вигляді давно відомі як глистогінний засіб. Діє на кишкових паразитів речовина кукурбітин, яке в той же час є безпечним для людини. Завдяки цьому насіння можна вживати і дітям.
 • Про користь насіння для людського організму ще можете прочитати в нашій статті - Чим корисні насіння.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту