Логотип сайту

Як навчитися їздити на механіці?

Как научиться ездить на механике?

Вибір механіки сьогодні обумовлений насамперед низькою вартістю автомобіля, популярний в якості комерційного транспорту, а також серед новачків, охочих придбати досвід в управлінні автомобілем. Саме цим людям важливо знати, як навчитися їздити на механіці. Детальніше про це мистецтві ми розповімо нижче.

Включаємо першу

Елементарне розуміння техніки автомобіля дасть вам можливість швидше зрозуміти принцип руху на механіці. Часто чутні фрази "пла-а-зно відпускаємо зчеплення" або "ме-е-дленно подгазовываем" не випадкові: щоб автомобілю рушити з місця, вся потужність двигуна обрушується на тонну-другу нерухомого заліза. Тому плавне відпускання педалі зчеплення поступово дасть можливість диска зчеплення, ледь стикаючись з маховиком двигуна, придбати початкову швидкість обертання.

Плавне поводження з педаллю газу дозволить додати необхідних для руху автомобіля обертів. Намагайтеся домогтися потрібних обертів роботи мотора в діапазоні від 1000 до 2000 об/хв. Детальніше про це ви можете прочитати в статті - Як рушати на механіці.

Рух на підвищених

Перемикання передач - це те, що турбує новачків після того, як автомобіль благополучно рушив з місця. Досвідчені водії вміють на слух визначати момент включення підвищеної передачі. Найбільш ефективний момент перемикання передач знаходиться в діапазоні роботи двигуна від 2500 до 4000 об/хв. При цьому не забувайте також плавно вичавлювати і відпускати педаль зчеплення, а при русі в гору додавайте обертів мотору, щоб не стихнути в невідповідний момент.

Вибір правильної передачі докладно описаний в статті - Як їздити на механіці. Пам'ятайте, що тривала їзда на високих оборотах понад 5000 може призвести до передчасного перегріву мотора і поломки. Тому не забувайте своєчасно включати підвищену ступінь КПП.

Вниз по сходах і гальмування

Часто буває, що при уповільненні автомобіля підвищена ступінь коробки не справляється з навантаженням на трансмісію. Для цього також плавно виберіть необхідну для потрібної швидкості щабель, щоб забезпечити рух автомобіля в умовах кращої тяги. Також в умовах поганого зчеплення коліс з дорогою використовуйте рух на низьких щаблях КПП.

Намагайтеся уникнути руху на холостих обертах, акуратно керуючи педаллю гальма. Про те, як правильно гальмувати, ви дізнаєтеся зі статті - Як гальмувати на механіці.

Важливою умовою навчання їзді на механіці є вміння слухати і відчувати свій автомобіль, помножене на безперервну практику водіння. Якщо ви хочете знати, як правильно їздити на механіці, спостерігайте за діями досвідчених водіїв, які довели цю навичку до автоматизму.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту