Логотип сайту

Як в'язати рукав?

Как вязать рукав?

Дивіться відео

Як в'язати рукав?

Незважаючи на велику кількість кофтинок, джинсів і светрів в магазинах, у рукодільниць, як і раніше, є бажання зробити своїми руками щось таке, чого немає більше ні в кого. Після вибору фасону, візерунка, способи в'язки приходить пора робити викрійку. Особливу складність викликає, як правило, викрійка і в'язання втачного рукава, про що ми зараз і розповімо.

Як зробити викрійку, щоб зв'язати рукав

Незалежно від того, будете ви в'язати рукава гачком або спицями, викрійка втачного рукава одна. Передбачається, що викрійка переду і спинки, описана в статті Як зв'язати светр спицями, вже є.

Для складання викрійки знадобляться наступні виміри:

 • довжина рукава від плеча до низу (ІН = 52 см);
 • глибина пройми (повинна бути відома з побудови викрійок переду і спинки) (ДП = 21 см);
 • напівобхват грудей (ПГ = 42);
 • ширина рукава внизу (ШР = 15 см);
 • довжина манжета (якщо є) (ДМ = 5 см).
 • Будуємо креслення для однієї половинки рукава, оскільки він симетричний. Для наочності ми підставили числа для 42-го розміру, але для кожної викрійки вони свої.

 • Креслимо прямокутник шириною ПГ/3 1 = 42/3 1 = 14 см 1 см на свободу облягання, довжиною, рівній ІН.
 • Від верху прямокутника вниз відміряємо глибину пройми, креслимо горизонтальну лінію - лінію пройми.
 • Від верхнього лівого кута вправо відкладаємо 2,5 см, ставимо точку А (для великих розмірів, повних рук можна відкласти 3 або 3,5 см).
 • На лінії пройми від правого краю (точка Б) відкладаємо 1,5 см, ставимо крапку Б1 (для повних рук 2 см).
 • Від нижнього лівого кута вправо відкладаємо половину ширини рукава ШР/2 = 15/2 = 7,5 см, ставимо крапку Ст.
 • Від нижнього лівого кута вгору відміряє довжину манжета, проводимо горизонтальну лінію - лінію манжета.
 • Від точки вгору креслимо вертикальну лінію до лінії манжета, ставимо точку В1.
 • Вимальовуємо рукав: з'єднуємо точки А - Б1 - Б - В1 - Ст. Це будуть краю рукава, ліва вертикальна лінія - середина рукава.

  Як в'язати рукава спицями

  Зазвичай в'яжуть спицями вироби знизу вгору. Для початку потрібно зв'язати обраним для рукавів візерунком пробник достатньої ширини і висоти. Бажано, щоб вийшов шматок в'язання шириною і висотою не менше 5 см По цьому шматочку обчислюємо кількість петель, яке потрібно набрати, щоб вийшла ширина рукава ШР.

  Розрахунки, щоб зв'язати рукав спицями

  Припустимо, 5 см у нас вийшло з 15 петель і з 20 рядів. Значить, в одному сантиметрі 3 петлі та 4 ряди. Внизу рукава у нас 7,5 см х на 3 петлі = 22,5 петель, округляємо до 23. На лінії глибини пройми ширина дорівнює 15 см х 3 петлі = 45 див. Значить, від лінії манжет до пройми нам треба збільшити число петель на 45 - 23 = 22 петлі. Не забуваємо, що всі ці розрахунки ми проводили для половинки рукава.

  Це відстань дорівнює ІН - ДП - ДМ = 52 - 21 - 5 = 26 див. 26 см х 4 ряду = 96 рядів. Значить, на 96 рядів нам потрібно додати 22 петлі. 96/22 = 4 ряди з залишком. Звідси випливає, що треба збавляти по одній петлі на кожні 4-5 рядів.

  Щоб в'язати пройму спицями, потрібно провести аналогічні розрахунки, тільки навпаки: порахувати, скільки петель потрібно зменшувати, щоб на 21 см (81 ряду) скоротити число петель з 86 до 10. Виходить, майже в кожному рядку потрібно зменшувати по петлі.

  В'яжемо рукава спицями

  Набираємо 23 х 2 = 46 петель на спиці, починаємо в'язати манжет (ми ж пам'ятаємо, що всі розрахунки ми провели для половини рукава). Його в'яжуть гумкою 1 х 1 або 2 х 2. Коли манжет досягає 5 см, міняємо в'язку на обраний візерунок.

  Кожен 4 або 5 ряд з обох сторін додаємо по одній петлі. Це краще робити, відступаючи від краю на 2-3 петлі. Додаткову витягуємо петлю попереднього ряду, щоб не виходило дірочки, яку утворює накид. Оскільки ми в'яжемо не на машині, нам потрібно буде в процесі в'язання час від часу прикладати роботу до викрійці, контролювати, щоб вони збігалися один з одним. Контролюємо відповідність роботи викройкою.

  Довязав до лінії пройми, закриваємо з обох сторін по 1,5 см - по 5 петель. Починаємо в'язати пройму спицями так само, контролюючи правильність в'язання.

  Як в'язати гачком рукав

  Про в'язання гачком є стаття Як зв'язати кофту гачком. В'язати рукава гачком потрібно точно по тим же правилам, що і спицями. Найзручніше в'язати за викройкою. Спочатку зв'язати пробник, порахувати, скільки потрібно петель і рядів, скільки петель додавати і віднімати.

  Різниця полягає в тому, що гачком часто в'яжуть, починаючи зверху, або в'яжуть без шва, по колу. Але і тоді треба пам'ятати про зменшення і збільшення петель. В цьому випадку, коли треба в'язати пройму гачком, коло вже не вийде, так як на проймі коло розмикається.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту