Логотип сайту

З ким жити дитині?

С кем жить ребенку?

Дивіться відео

З ким жити дитині?

Розлучення - неприємна подія в житті сім'ї. Це стрес в першу чергу для дітей, адже батьки більше не будуть жити разом і доведеться рідко бачитися з одним з них. Порушується звичний спосіб життя, а діти важко звикають до змін.

Розірвання шлюбу обов'язково відбувається в судовому порядку. При розгляді справи вирішується питання виплати аліментів, поділу майна, і з ким жити дитині після розлучення батьків.

З ким повинен залишитися жити дитина?

У 24 статті Сімейного Кодексу РФ говориться про те, що подружжя під час розлучення можуть скласти угоду, в якому потрібно вказати, з ким будуть проживати діти, як будуть здійснюватися виплати на їх утримання. Але подружжя не завжди можуть досягти компромісу або прийняти рішення на користь сина або дочки.

В таких випадках суд сам визначить долю дитини, спираючись на статтю 65 Сімейного Кодексу РФ, в якій сказано, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням інтересів дитини. Суд прийме до уваги:

 • Прихильність до батьків, братів і сестер;
 • Моральні якості батька і матері;
 • Можливість створення сприятливих умов для всебічного розвитку дитини;
 • Матеріальне становище;
 • Вид професійної діяльності батьків.
 • Думка дітей

  Держава повною мірою захищає інтереси дітей, тому судове рішення під час шлюборозлучного процесу буде прийнято на їхню користь. Суддя постарається врахувати всі особливості ситуації, що склалася, і віддасть право на виховання і утримання дитини батькові, який впорається з цими обов'язками краще.

  Найчастіше дитина залишається з матір'ю, але іноді йому краще залишитися жити з батьком, наприклад, якщо мати веде аморальний спосіб життя і не приділяє синові або дочці достатньо часу.

  Крім обставин представниками закону буде прийнято до уваги думку дитини, яка досягла десятирічного віку. Його обов'язково запитають, кому він віддає перевагу - батьку чи матері. Але суд зобов'язаний перевірити, чи не суперечить дана бажання його власним інтересам. Може виявитися, що на дитину тиснуть батьки або вводять його в оману. Можливо, батьку, з яким хоче жити дитина, доведеться перед винесенням рішення надати докази про відповідних житлових умов і довідку про доходи.

  Після того як підлітку виповнюється 14 років, він отримує ще більше прав і сам має право звернутися до суду, щоб домогтися проживання з матір'ю або батьком. Якщо до зазначеного віку він залишився жити з матір'ю, то після чотирнадцяти років може переїхати до батька на підставі двосторонньої угоди або рішення суду.

  Поради розлучається батькам

 • Батькам потрібно пам'ятати, що розлучення - це не привід повністю розривати стосунки і погано ставитися один до одного, адже залишилися спільні діти, які страждають через розлучення матері і батька.
 • До питання, з ким житимуть діти, теж слід підійти відповідально без зайвих емоцій і претензій. Батько з твердими намірами залишити дитину у себе повинен постаратися створити найкращі умови для нормального росту і розвитку сина або дочки в фізичному і духовному плані.
 • Не потрібно влаштовувати скандали і сварки на очах у дитини, налаштувати його проти чоловіка. Неприємні моменти надовго залишаться у дитячій свідомості.
 • Якщо суд прийняв рішення на користь матері, батько все одно повинен брати участь у вихованні та утриманні дитини, підтримуючи з ним теплі, довірчі відносини. Матері не варто забувати про себе, оточуючи сина або дочку опікою або, навпаки, позбавляючи дітей своєї уваги. Потрібно пам'ятати, що суд може змінити рішення, якщо воно не буде відповідати дитячим інтересам.
 • Дитині зробити вибір на користь одного з батьків теж непросто, адже він звик знаходитися з обома. Він відчуває, хто його більше любить, відноситься доброзичливішими, приділяє їй більше часу. Це не завжди може бути мати. Якщо дитина хоче залишитися з батьком і у батьків є таке бажання, створені відповідні умови, суд прийме рішення на його користь.
 • Не завжди вдається уникнути розбіжностей при розірванні шлюбу, але заради дітей необхідно постаратися провести процедуру з максимально можливим комфортом. За це вони відплатять вдячністю і любов'ю кожному з батьків.
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту