Логотип сайту

Чому листя помідорів скручуються?

Почему листья помидоров скручиваются?

Помідори - це дуже вимогливі і вибагливі рослини. Якщо за ними правильно і своєчасно не доглядати, листя можуть поміняти свій колір або скрутитися в трубочку. Питання про те, чому у томатів листя скручуються, залишається актуальним для багатьох садівників. Поговоримо про різні причини докладніше.

Скручування листя у помідорів

Розглянемо основні причини скручування листя у помідорів.

Перегрів

Оптимальний температурний режим для вирощування томатів - двадцять два чи двадцять п'ять градусів тепла вдень і шістнадцять або вісімнадцять градусів у нічний час. Але якщо протягом чотирьох або п'яти годин температура протримається на рівні тридцяти п'яти градусів і більше, у помідорів від сильної спеки почнуть скручуватися листя.

Внаслідок перегріву листя томатів позбудуться яскравості, з'являться жовті плями, сповільниться зростання, на шкірці можуть з'явитися дрібні тріщини, опаде бутони, квітки і зав'язь. Не виключений варіант появи гнилі у плодів томатів. При високій температурі листя помідорів стануть опадати, а самі рослини зів'януть і загинуть.

Щоб захистити рослину від перегрівання, необхідно створити штучну тінь. Для цього можна скористатися лутрасілом - нетканим синтетичним укривним матеріалом з поліпропіленового волокна. Він захистить рослина при несприятливих погодних умовах. Листя помідорів також можна обприскати сечовиною (дві столові ложки на відро води). А через два дні суміш треба поміняти на розчин марганцівки рожевого кольору. Через кілька днів верхівки помідорів стануть більш прямими.

Недолік рідини

Вранці поливайте помідори під корінь - один-два рази в тиждень. При цьому намагайтеся не перезволожити грунт. Коли погода похмура, оптимальний витрата води має становити один - два літри на одну рослину. У сонячну погоду - шість-десять літрів води за один полив. Не варто також забувати, що при дуже частому поливі коренева система помідорів не буде нормально розвиватися.

Брак повітря

Після поливу рослин обов'язково потрібно провітрити теплицю. У денний час помідори небажано поливати: це призведе до підвищення рівня вологості повітря в теплиці, що, в свою чергу, негативно позначиться на охолоджуванні листя.

Неправильне пасинкування розсади

Пасинкування - це видалення зайвих пагонів. Згідно з правилами садівництва, відразу після посадки томатів не варто видаляти всі нижні листя. Також не потрібно цього робити і в наступні 2 тижні. Через три тижні, коли помідори вже висаджені на постійне місце, а довжина їх досягла 10 см, можна обірвати нижню листя. Таким чином, вентиляція рослини покращиться, і тим самим знизиться вологість. А плоди і зав'язь, в свою чергу, отримають більше сонця, вологи та корисних речовин.

Неправильний вибір підживлення

Якщо надмірно удобрювати землю добривами, які містять багато азоту, листя помідорів можуть засохнути. Через брак таких елементів, як фосфор, мідь, калій, кальцій листя томатів почнуть скручуватися в човник. Також в якості добрива небажаний гній. Його використання призведе до виділення аміаку. Щоб вилікувати пошкоджені листя, потрібно застосовувати комплексні добрива. Наприклад, монофосфат калію або растворін.

Захворювання рослин

Такі захворювання, як фузаріозне в'янення, бактеріальний рак, вертициллезное в'янення можуть стати причиною скручування листя у плодів томатів. Щоб не допустити цього, завжди дотримуйтесь певний рівень вологості грунту, не допускайте його пересихання або, навпаки, надмірного зволоження, вносите в грунт комплексні добрива, захистити рослини від шкідників (павутинного кліща, колорадського жука, білокрилки, тютюнового трипса).

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту