Логотип сайту

Як зібрати мотоблок?

Как собрать мотоблок?

Дивіться відео

Як зібрати мотоблок?

Мотоблок - це різновид малогабаритного трактора. Ця техніка широко застосовується для оранки та підгортання ґрунту на невеликих земельних ділянках. У даній статті ми розглянемо, як зібрати мотоблок своїми руками і, при необхідності, модернізувати його.

Пристрій мотоблока

Конструкція культиватора досить-таки проста - це невелика самохідна машина на одному або двох колесах, оснащена двигуном від моторолера. Сама конструкція виготовляється зі звареної труби, п-образної рами і колісної осі. Для регулювання тяги потрібно зробити 3 шарніра, які також послужать як кріплення між самим мотоблоком, кермом і плугом.

На рамі культиватора кріпиться сталева труба: вона призначена для натягування тросів, які йдуть до коробки передач. Натяг виконується за рахунок хитного коромисла, а ручкою перемикання передач служить прикріплюється відрізок сталевої труби.

Нижче наведена покрокова інструкція складання мотоблока. Розібратися зовсім не складно, однак якщо ви не хочете збирати мотоблок самостійно, радимо вам прочитати нашу статтю Як вибрати мотоблок.

Збираємо мотоблок

В першу чергу необхідно зібрати ходовий вал, для чого прикріплюється корпус з підшипниками, зірочки та обгінні муфти. Муфти потрібні для диференціала. Далі до мотоблоку кріпиться рама і колеса. На рамі встановлені кермо, тяга і плуг.

Для того щоб з'єднати підвіску двигуна з рамою моторолера, необхідно використовувати дві дугоподібні труби. Паливний бак маємо між ними. Двигун скріплюємо кронштейном, який завершується сталевий віссю (довжина осі 150 мм). Кронштейн прикріплюється до п-образної рами.

Мотор з підвіскою найзручніше розмістити, підвісивши його на осі. Готову конструкцію скріплюємо з дугоподібними підставами рами. Після встановлюють вторинний вал, кріплять троси для управління і натягують ланцюга. Для оранки землі на фермах краще всього обладнати мотоблок спеціальними колесами для оптимального зчеплення з грунтом.

Переваги даної конструкції

Перш за все, радимо вам прочитати нашу статтю Який мотоблок краще. Ну а ми поговоримо про те, чому цікава саме ця конструкція, адже подібних пристроїв існує чимала кількість.

Однак при порівнянні різних моделей ця має ряд переваг. Розглянемо шарнірне з'єднання. Деталі нашого мотоблока з'єднані за допомогою шарнірів, які дають можливість під час роботи плавно змінювати напрямок руху, не витягуючи плуг із землі. Інші моделі мають більш міцне з'єднання, що ускладнює маневреність мотоблока і ускладнює роботу з ним.

Вісь на даному мотоблоки зміщена до напрямку руху, адже багато хто стикався з тим, що при обробці грунту пристрій зміщується в сторону та для вирівнювання доводиться прикладати серйозні зусилля. Тому в даному мотоблоки вісь, розташована під невеликим кутом у бік руху. Необхідне зручне для вас положення ви завжди зможете відрегулювати трьома шарнірами тяги.

Глибина оранки регулюється автоматично, в інших моделях глибина регулюється підйомом або опусканням плуга. У нашому мотоблоки регулювання відбувається шляхом зміни кута до борозні. В конструкції передбачена польова дошка, що використовується як підйомна сила при опусканні плуга в землю.

Модернізація саморобного мотоблока

Зібраний з вищезазначеної інструкції мотоблок дуже функціональний. Він може бути використаний в якості плуга для оранки землі, або як культиватор. Для цього необхідно всього лише провести заміну деталей для плуга на деталі зі знятими відвалами для культиватора. У такій якості мотоблок укладає бульби картоплі, заглиблюючи борозни в землі. Для того щоб заорати бульби, необхідно встановити на місце відвали і пройтися мотоблоком між висаджені рядами. Подібним способом можна робити і підгортання пророслих рослин.

Змінивши ширину захвату, ви отримаєте зручний мотоблок для збирання врожаю, а доповнивши конструкцію граблями або бороною, зможете збирати залишки бадилля картоплі. Дана конструкція багатофункціональна та універсальна. Адже її можна використовувати в зимовий час для прибирання снігу, і в літній, розчищаючи територію біля будинку (встановивши валик з круглою щіткою і додаткову зірочку).

Новачкам буде цікаво дізнатися про те, як орати за допомогою культиватора. Цій темі присвячена стаття Як орати мотоблоком.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту