Логотип сайту

Що таке інститут?

Что такое институт?

Багато визначення одночасно належать до декількох сфер наук. В категорію таких термінів потрапляє і слово інститут. Деякі можуть розібратися, що таке інститут, адже спочатку необхідно зрозуміти, в якому контексті використовується це слово, а потім розібратися з його змістом.

Інститут: базове визначення

У широкому сенсі слова інститут позначає певний вид організації, яка займається яким-небудь видом діяльності або надає послуги. Найчастіше під цим словом мається на увазі вищий навчальний заклад, але бувають і інші види інститутів.

Види інститутів

Слово інститут може ставитися до різних сфер, наприклад:

 • освітні, науково-дослідні інститути - це різні університети, академії, спеціалізовані середні навчальні заклади.
 • соціальний інститут - це особлива форма організації діяльності людей у суспільстві. Наприклад, часто використовуються поняття "інститут шлюбу" або "інститут сім'ї".
 • правовий інститут - сукупність юридичних норм, які покликані регулювати суспільні відносини.
 • Також термін «інститут» в широкому сенсі може позначати будь-який елемент соціальної структури суспільства чи історичну форму громадської організації, який-небудь зразок культури або форми поведінки людини.

  Бувають також економічні інститути, наприклад, заробітна плата або власність, і політичні - наприклад, армія, держава чи політична партія.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту