Логотип сайту

Як стати професіоналом?

Как стать профессионалом?

Сфера, в якій ви хочете стати експертом, може бути абсолютно будь-який. Якщо багато працювати - ви обов'язково досягнете успіху. Але що конкретно зробити для розвитку професіоналізму?

Визначаємо область

Спершу варто чітко позначити ту область, в якій ви хочете досягти майстерності. Чим менше загальної вона буде, тим простіше скласти план навчання. Наприклад, стати професіоналом у фотографії - мета дуже загальна, і не зрозуміло, як підступитися до реалізації. Більш доступна для виконання завдання - стати професіоналом у портретній фотографії. Тоді вже вимальовуються чіткі кроки - закупити техніку, що підходить для портретної зйомки, відшукати курси або фотошколу, навчальну такій зйомці, придбати літературу, прослухати відеоуроки, намітити практику... Словом, саме правильно визначена область визначає ваш подальший план дій.

Розвиваємо навички

Навчання та практика - обов'язкові, інакше не стати експертом. Доведеться багато працювати, щоб досягти результатів. Якщо ви закінчили вищий навчальний заклад за потрібною спеціальністю або пройшли курс/майстер-клас, не думайте, що навчання на цьому закінчується. Ні, потрібно постійно отримувати нові знання з цієї області, а також із суміжних областей. Тому лінь - не друг вам, якщо ви хочете бути справжнім профі у своїй справі.

Відвідуйте лекції/семінари/тренінги, купуйте тематичні книги/підручники/журнали, проходьте нові майстер-класи від більш успішних майстрів. Звичайно, не переставайте практикуватися. Знову звернемося до прикладу з фотографією - тільки навчаючись на своїх помилках, ви станете професіоналом. Знімайте в різних стилях, вивчайте прийоми різних видів зйомки.

Також радимо завести блог або створити сайт, де ви будете ділитися досягненнями у своїй галузі. Так ви знайдете конструктивних критиків і зможете отримати не тільки зворотний відгук, але і корисні поради. Зі сторони і помилки можуть бути помітніше. Удачі!

Більше порад, як стати успішніше - у статті Як досягти досконалості, а інші корисні матеріали - в рубриках Робота над собою і Самовдосконалення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту