Логотип сайту

Як зробити багатогранник?

Как сделать многогранник?

Дивіться відео

Як зробити багатогранник?

Необхідність зробити багатогранник виникає нечасто, проте трапляється, що дитині додому задають це завдання ви вирішуєте зробити оригінальний подарунок другові. А можливо, у вас виникла якась дизайнерська задумка. Так чи інакше, знадобився багатогранник з паперу. Як його склеїти?

Робимо багатогранник з паперу

Для того, щоб процес роботи було простіше описати, розповімо, як зробити з паперу трикутну піраміду або тетраедр ABCD. Це фігура з чотирма гранями у вигляді рівносторонніх трикутників. Для роботи нам знадобляться:

 • щільний папір,
 • олівець,
 • лінійка,
 • циркуль або транспортир,тетраэдр
 • ножиці,
 • клей.
 • Спочатку малюємо на папері ближче до нижнього краю аркуша (але не на самому краю!) підстава тетраедра - рівносторонній трикутник ABC. Зручніше буде намалювати його вершиною вниз, але це не принципово.

  Щоб вийшов трикутник дійсно рівностороннім, краще всього скористатися лінійкою та циркулем. Малюємо пряму, на ній відсікаємо відрізок AB, рівний стороні трикутника. Точки А і В будуть двома вершинами трикутника. Потім циркулем малюємо дві дуги такого ж розміру з центрами в точках А і В. В місці перетину дуг буде третя вершина С.

  Якщо не хочете працювати з циркулем, можна скористатися транспортиром. Кути в рівносторонньому трикутнику рівні 60 градусів. З точок А і В малюємо промені під кутом 60 градусів до відрізку. Точка їх перетину буде вершиною С.

  Підстава є. Тепер до нього потрібно домалювати ще три таких же точно трикутника - бічні грані тетраедра. Принцип побудови трикутників залишається тим же самим, тільки в якості підстави нових трикутників-граней візьмемо вже намальовані многогранникбоку АВС. У нас вийдуть ще три трикутники: АВD`, ВСD` і САD``.

  Нам потрібно буде зібрати всі три вершини D`, D`, D`` в одну точку D і склеїти фігуру. Для склеювання потрібно домалювати додаткові смужки паперу приблизно по 0,5 см шириною до сторін А D`, D` і З D``.

  Тепер можна вирізати отриману фігуру, зігнути її акуратно по всіх лініях, намазати клеєм додаткові смужки і склеїти.

  Розгортку більш складних фігур роблять так само. Але якщо не хочеться думати самому, в інтернеті можна знайти готові. Наприклад, ось тут зображено розгортки відразу декількох фігур.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту