Логотип сайту

Як вирощувати на підвіконні?

Как выращивать на подоконнике?

Здавалося б, ну яке застосування можна знайти для підвіконня в будинку? Хтось використовує його в якості полички і розставляє на ньому всякі дрібнички, деякі люди розводять на підвіконнях кімнатні квіти, наприклад, фіалки або герань, ще на підвіконнях дуже люблять сидіти домашні кішки - ось, мабуть, і все ,що відразу приходить на розум.

Однак це ще не всі призначення підвіконня, при бажанні домашній підвіконня можна перетворити на справжній міні-город і всю зиму вирощувати на ньому найрізноманітніші рослини.

Які рослини можна вирощувати на підвіконні

Якщо ви ще тільки початківець городник-любитель, радимо вам почати свої рослинницькі досліди з вирощування зеленого лука.

Як вирощувати зелену цибулю

Може бути, ви ще пам'ятаєте, як у дитинстві для уроків ботаніки пророщували цибулю в баночках з-під майонезу? Дійте таким же чином і на цей раз - відшукайте в пакеті з ріпчастою цибулею кілька цибулин, пустивших коріння, підберіть підходящі за розміром баночки, наповніть їх водою, зверху поставте цибулини (корінці їх повинні бути у воді) і поставте баночки на підвіконня. Ще краще, якщо в будинку у вас є вільний квітковий горщик - наповніть його землею і посадіть у нього кілька цибулин. Більш детально про вирощування зеленого лука раніше ми вже розповідали у статті Як виростити зелену цибулю будинку | Вирощуємо цибулю на підвіконні.

Після того як вирощування цибулі буде успішно освоєно, займіться більш складними ботанічними експериментами і спробуйте виростити пряні трави.

Як вирощувати пряні трави на підвіконні

Першим ділом обзаведіться квітковими горщиками (глиняними або пластмасовими), лампою денного світла, а ще краще - спеціальної фитолампой, совком, лійкою і пульверизатором. Купіть в квітковому магазині великий пакет землі для кімнатних рослин (краще всього придбати землю, призначену для вирощування фіалок) та упаковку керамзиту. Найпростіше виростити на підвіконні невибагливу городню зелень з відносно великими насінням - петрушку, кінзу або кріп. Саме з цих культур ми і радимо вам починати свої досліди.

Як вирощувати петрушку, кінзу і кріп:

 • Придбайте пакетики насіння в спеціалізованому магазині. При покупці зверніть увагу на те, щоб петрушка обов'язково була листового, а не кореневого сорту. Кріп краще купити кущовий, середньо - або пізньостиглий.
 • Перед посадкою на добу замочіть насіння у воді кімнатної температури.
 • Насипте на дно горщика трохи керамзиту, наповніть горщик землею майже доверху, несильно утрамбуйте грунт і злегка полийте його.
 • Коли вода майже вбереться, розкладіть насіння по поверхні землі, злегка вдавлюючи їх у грунт. Зверху присипте насіння сантиметровим шаром землі, накрийте горщик склом (або хоча б плівкою) і приберіть його в темне тепле місце. Поки горщик стоїть під склом, землю в ньому поливати не треба.
 • Коли насіння проклюнуться, зніміть скло і переставте горщик на самий світлий підвіконня в будинку.
 • Якщо сходи зійшли занадто густо, злегка проредите їх.
 • Поливайте свої трави через день і щодня вранці подсвечивайте їх фитолампой, включаючи її на три-чотири години. В найтемніші дні лампу потрібно включати не тільки вранці, але ще й увечері.
 • Далі спробуйте вирощувати трави з дрібними насінням - м'яту, майоран або мелісу.

  Як вирощувати м'яту, майоран або мелісу:

 • У квітковий горщик насипте керамзит і землю так, як було розказано вище. Землю в горщику не утрамбовывайте.
 • По поверхні грунту пальцями рівномірно розсипте насіння.
 • Озброїтеся пульверизатором, заправленим теплою відстояною водою, і з близької відстані рясно розпиліть воду над горщиком - дрібні бризки води як би «вб'ють» насіння в землю. Зверху засипати насіння землею НЕ потрібно!
 • Потім з дуже щільної плівки виріжте коло - його діаметр повинен бути дорівнює внутрішньому діаметру горщика.
 • Укладіть пластиковий гурток на поверхню землі в горщику, але не притискайте його до ґрунті між плівкою і землею повинен залишитися зазор в декілька міліметрів.
 • Поставте горщик в затінене тепле місце.
 • Після того як насіння проклюнуться, гурток приберіть і накрийте горщик склом.
 • Регулярно знімайте скло і поливайте землю в горщику з пульверизатора.
 • Коли паростки зміцніють і зазеленіють, зніміть скло остаточно і переставте горщик на добре освітлений підвіконня. Не забувайте через день поливати траву, тепер це вже можна робити маленькій лійкою.
 • Аналогічним чином можна вирощувати на підвіконні й кресс-салат, насіння якого також не потрібно закопувати в землю.

  Пізньої осені і взимку всі ці трави і салат теж необхідно підсвічувати так, як ми вам вже розповідали, коли говорили про вирощування кропу і петрушки.

  Якщо ви вже, що називається, увійшли у смак і більше не впевнені у своїх здібностях, дерзайте і продовжуйте освоювати технологію вирощування рослин на підвіконні. Вам ще є до чого прагнути - досвідчені городники можуть вирощувати на підвіконні не тільки зелень, але і огірки, помідори, перець і навіть полуницю. До речі, про те, як виростити у себе в будинку помідори або імбир, ви можете дізнатися з наших статей Як виростити помідори на підвіконні і Як виростити імбир на підвіконні.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту