Логотип сайту

Як вставати раніше?

Как вставать раньше?

Серед ваших знайомих напевно є люди, яким ранній підйом доставляє задоволення. З ранку вони з завидною бадьорістю і енергійністю беруться за роботу. Може бути, ви самі ставитеся до цієї категорії? Але якщо ви входите в число тих, кого раннє пробудження вибиває з колії, то, напевно, хотіли б знати, як вставати раніше і як швидко прокинутися.

Сови і жайворонки

Ранній підйом вітався у всі часи. Існують навіть пов'язані з цим народні прислів'я, наприклад, «Хто рано встає, тому Бог подає». Вважається, що люди, які рано лягають спати і рано встають, відрізняються здоров'ям, силою і розсудливістю. Але не всі, хто любить поспати, є ледарями і лежебоками.

Існують певні біоритми, закладені генетичною програмою. В залежності від часу найвищої працездатності люди умовно діляться на кілька типів:

 • «Жайворонки». Люди з таким біоритму легко піднімаються на 2 години раніше «сов», відчуваючи себе при цьому бадьорим і відпочили. Максимальна кількість роботи вони роблять до полудня. До вечора запас їх енергії вичерпується, тому спати вони лягають також раніше. «Жайворонки» мають більш високі показники здоров'я, вони пунктуальні, неконфліктні. На роботі їх цінують за працездатність та дисциплінованість. Порушення ритму життєдіяльності призводить до зниження імунітету, що негативно позначається на настрої.
 • «Сови». Це люди, яким ранній підйом дається з великими труднощами, а бадьорість і працездатність з'являються лише після обіду. Такі люди можуть бути активні і не втомлюватися до глибокої ночі. Вони життєрадісні, володіють емоційною стійкістю, логічним мисленням. «Совам» легше внести зміни в звичний ритм життя.
 • Існує ще категорія людей, яких називають «голубами» або арітмікамі. Їх максимальна працездатність припадає на 15 годин. «Голуби» легко адаптуються до будь-якого режиму дня без шкоди для здоров'я.

  "Перетворення" сови в жайворонки або як вставати раніше

  Незважаючи на те, що людей «сов» набагато більше, ніж «жайворонків», звичний уклад життя більше орієнтований на другу категорію людей. Чи можна поміняти свій біоритм і чи варто це робити?

  Звичайно, було б краще знайти для себе такий вид діяльності, який би не йшов врозріз з природними особливостями організму, оскільки зміна біоритмів - стрес для організму. Але в більшості випадків обставини сильніше і доводиться перебудовувати свої внутрішні добу.

  Для того щоб змінити звички і безболісно вставати вранці, потрібно усунути причини проблеми:

 • недостатня кількість сну. На підставі численних досліджень вчені встановили, що тривалість сну дорослої людини повинна бути в межах 7-9 годин. При цьому час сну до 24 годин володіє більшою відновною силою, ніж сон після опівночі. Тому совам потрібно привчити себе до більш раннього відходу до сну. У перший час можна за годину до сну прийняти розслаблюючу ванну, послухати повільну музику, випити чай з м'ятою або мелісою, почитати в ліжку;
 • безсоння. Порушення сну небезпечні як для «сов», так і для «жайворонків». Неможливість заснути або нічні пробудження негативно позначаються на настрої і самопочутті. Щоб нормалізувати сон, потрібно позбутися від шкідливих звичок, не вживати кофеїн напої у другій половині дня, дотримуватися встановленого розпорядку, по можливості усунути дратівливі чинники;
 • темрява в приміщенні. Велику частину року рано вранці за вікном ще темно і організму важко перебудуватися в режим неспання. Якщо поставити біля ліжка нічник і включати його після дзвінка будильника, очі поступово звикнуть до світла і організму буде легше впоратися зі стресом;
 • дзвінок будильника. Різкий звук також може стати дратівливим чинником. Краще прокидатися під мелодійну музику, бажано різну, щоб вона не встигла перетворитися на негативний рефлекс.
 • Зробіть свій ранок максимально комфортним. Покладіть біля ліжка теплий халат і тапочки, поставте на тумбочку склянку солодкого напою, який підгодує мозок глюкозою або просто води, увімкніть бадьору музику.

  Якщо змінити звички хоче хтось із ваших близьких, ви можете допомогти йому в цьому. Перед тим, як розбудити людину, організуйте йому приємний ранковий підйом: увімкніть м'яке світло, приготуйте чашку кави або чаю, наповніть кімнату приємним ароматом.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту