Логотип сайту

Як зняти плитку?

Как снять плитку?

Дивіться відео

Як зняти плитку?

Демонтаж старої кахляної плитки в будь-якому приміщенні, будь то кухня, ванна або коридор, може вимагати певної вправності. Якщо мова йде про те, щоб зняти плитку так, щоб вона не була пошкоджена, то тут вже може знадобитися допомога майстра. Однак, досить висока вартість такої послуги.

Далі ми розглянемо, як можна зняти плитку самостійно, щоб не пошкодити її.

Відбиття плитки

Як правило, кахельна плитка кріпиться за допомогою будівельного клею. В залежності від його міцності або так званої хватки може знадобитися від 20 хвилин до години для демонтажу одного квадратного метра. Підкреслюємо, що мова в даному випадку йде про те, щоб зняти плитку так, щоб не пошкодити її і не зачепити інші.

Якщо ж вас не турбує стан старої плитки, то її демонтаж можна зробити за допомогою звичайної стамески і молотка. Ще більш вірним способом є використання перфоратора зі спеціальною насадкою. Звертаємо увагу, що видаляти в такому випадку плитку слід, починаючи з кутів - так вона простіше і швидше буде відколюватися від поверхні.

Далі ми розберемо випадок «делікатного» видалення плитки.

Знімаємо стару плитку зі стін

Вам знадобляться наступні інструменти:

 • Топірець з широким лезом або ж зубило;
 • Невеликий молоток;
 • Захисні окуляри і рукавички;
 • Мішки для сміття.
 • Ми не рекомендуємо використовувати який-небудь перфоратор навіть на малій потужності. Ви можете легко пошкодити плитку. Також слід звернути увагу на те, що даним інструментом можна легко зняти плитку з бетонної або цегляної основи.

  Процес демонтажу плитки виглядає наступним чином:

 • Почніть відокремлювати плитку з самого верху. Зубило акуратно вставте в наявний просвіт між стіною і плиткою. Якщо ви не бачите просвіту, спробуйте натиснути зубилом на шар будівельного клею і несильними ударами пробити просвіт.
 • Поступово видаляючи будівельний клей, акуратно розхитуйте плитку. При цьому пам'ятайте, що будівельна плитка з'єднується не тільки зі стіною, але і між собою. А значить, вам теж необхідно видаляти будівельний клей між стиками плитки.
 • Коли ви будете відокремлювати плитку в районі ванни чи раковини, варто провести демонтаж або ж закрити ванну плитку захисною плівкою.
 • В якості заміни зубила можна використати звичайний шпатель. Цей інструмент прекрасно підійде для видалення плит в тому випадку, якщо ви захочете піддягати її з боків.

  Техніка безпеки

  Обов'язково перед початком роботи надіньте захисні окуляри. Ви повинні розуміти, що потрапляння осколка в око здатне завдати серйозної шкоди. Рукавички ж слід вибирати звичайні будівельні. А ось про респіраторі варто задуматися серйозно, так як від нього буде залежати комфорт вашої роботи. Адже будівельна пил здатна не тільки доставити незручності, але і викликати важкі хвороби органів дихання.

  Видалення плитки з підлоги і стелі

  Звертаємо вашу увагу, що йдеться суто про видалення плитки зі стіни, що ж стосується демонтажу плитки на підлозі або стелі, то тут ситуація набагато складніша.

  По-перше, як правило, настінний, стельовий кахель має великі розміри плитки.

  По-друге, його видалення без поломки практично неможливо, так як зазвичай кахель стельовий або настінний кладеться по всій площі, Тому майстри в разі необхідності делікатного демонтажу видаляють плитку по краях, що дозволяє хоча б отримати шанс на делікатне демонтаж кахлю.

  Відзначимо, що демонтаж підлогового і стельового швів займає набагато більше часу, ніж видалення настінного. Це куди більш копітка робота, яка може зайняти не один день. При цьому слід підкреслити, що, як правило, в будівельній справі демонтаж підлогового і стельової плитки проводиться стандартним грубим шляхом. Втім, якщо сполучна суміш ще не просохла, то все ж є можливість видалити кахельну плитку.

  У разі видалення підлогового покриття знімається поріг і від цього місця проводиться видалення плитки. У разі видалення стельового швів знімаються фризи. У загальному випадку рекомендується для даної процедури вдаватися до допомоги професійних працівників. Однак, у разі укладання кахлю на стіну, якщо будівельний клей ще не висох, то видалення плитки можна провести самостійно.

  Для додаткової інформації ми рекомендуємо ознайомитися зі статтею Як зняти плитку.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту