Логотип сайту

Як вибрати вудлище?

Как выбрать удилище?

Дивіться відео

Як вибрати вудлище?

Сучасний ринок риболовних снастей пропонує вудлища самих різних видів і від різноманітних вітчизняних та імпортних виробників. Саме тому вибрати гарне вудилище деколи важко. Щоб зробити покупку якісного, зручного та довговічного вудлища, слід звертати увагу на ряд характеристик.

Вибір матеріалу вудилища

Одним з важливих критеріїв при виборі вудилища є матеріал, з якого він виготовлений, адже від нього залежить його вага, чутливість і лад. Краще всього вибрати фідерне, болонська, махове або інше вудилище з вуглепластика. Він перевершує за характеристиками аналогічні вироби з скловолокна і бамбука. Вудилища з такого матеріалу дуже гнучкі, легкі і більш тонкі, тому забезпечать вам комфортне ловлю риби.

Також можна вибрати вудилища з вуглепластика і кевлара - на них встановлена менша ціна, при цьому їх гнучкість є чудовою. Крім того, такі вироби здатні витримувати підвищені навантаження. З їх допомогою можна виконувати прицільний дальній заброс, що забезпечить вас хорошим уловом.

Вибір довжини вудилища

Ще один важливий критерій вудилища - довжина. Якщо ви початківець рибалка або маєте невеликий стаж, то краще купувати такі вироби довжиною від 3,5 до 4,5 метрів. Якщо ж ви плануєте рибалити в місцях, зарослих чагарниками, то буде досить вудилища в 3,1-3,4 метра. Вибирати їх по довжині можна у випадку, коли лов відбувається на відкритих місцях.

Вибір ладу

Сьогодні розрізняють вудлища м'якого, твердого та комбінованого ладу. Перший тип вудилищ має порожнистої вершиною. У таких вудил плавне гнучкість, тому при навантаженні вони повністю згинаються. Вони підходять для лову лящів, карасів і риб, що мають м'якотілий рот.

Вудилища з жорстким ладом забезпечують загин тільки в правому коліні, тому можна швидко реагувати на підсічку. УдилищеЇх рекомендується використовувати для риб швидкої покльовки, в тому числі для вобли і верховодки. Вудилища, які мають комбінованим ладом, слід вибирати, якщо ви плануєте ловити велику рибу.

Додаткові поради

Вирішуючи, яке вудилище вибрати, необхідно також звернути увагу на пропускні кільця. Краще, якщо вони будуть мати хромовані вставки. Також розсуньте і складіть вудилище, щоб оцінити легкість його експлуатації і жорсткість конструкції.

Також можуть бути корисні ці статті:

  • Як вибрати вудку
  • Як вибрати спінінг
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту