Логотип сайту

Що таке амбра?

Что такое амбра?

Амбра - це тверде, горюча речовина, що утворюється в травному тракті кашалотів. Амбра по своїй структурі схожа на віск і активно використовується... в парфумерії в якості фіксатора запаху. Крім того, амбра застосовується в медицині та гомеопатії. У цій статті розповімо детальніше, що таке амбра і які її властивості.

Звідки береться амбра?

Дивно, але парфумерний компонент, який використовується в дорогих духів, виробляється у шлунку кашалота при подразненні його слизової роговим дзьобом проковтнутого кальмара. В шматках бурштину завжди можна знайти частинки неперетравлених головоногих. Примітно, але амбра формується тільки в кишечнику самців, і поки вчені не можуть пояснити цей феномен.

Як же видобувається амбра? Оскільки китобійний промисел зараз суворо заборонений, єдине джерело натуральної амбри - це знахідки її шматків на узбережжях. Шматки амбри при цьому істотно різняться по вазі, так, найменший знайдений шматок важив 14 грамів, а найбільший - більше 300 кілограм!

Властивості

У свіжому вигляді амбра має сірий або чорний колір і, як ви могли здогадатися, украй неприємний запах, однак в процесі дрейфу на морській воді вона освітлюється і набуває унікальний солодкуватий мускусний аромат. Парфумери називають запах амбри морським, землистим і тваринам.

Головні компоненти амбри - политерпеновые сполуки, які при відповідній обробці відіграють роль фіксатора запаху, сприяючи утриманню запашних речовин на шкірі.

Більше цікавого шукайте в розділі Визначення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту