Логотип сайту

Як навчитися кататися на велосипеді?

Как научиться кататься на велосипеде?

Дивіться відео

Як навчитися кататися на велосипеді?

Велопрогулянка - різновид активного відпочинку, яка крім комплексної фізичного навантаження дарує масу приємних емоцій і вражень. Щоб освоїти управління цим видом транспорту, не потрібно проходити серйозну підготовку. Для цього достатньо придбати відповідний по висоті рами, технічно справний велосипед, а також знайти рівну площадку. Далі у статті детально розказано про те, як навчитися кататися на велосипеді.

Підготовка велосипеда

В першу чергу велосипед слід налаштувати так, щоб, перебуваючи на сидіння, нога на нижній педалі могла практично повністю розігнутися в коліні. Перевірте роботу всіх гальм і відчуйте, як сильно вони працюють.

Рівновага

Сидячи в сідлі велосипеда і не розтуляючи ручки гальма, потренуйтеся тримати рівновагу, потроху відриваючи ноги від землі. Ця вправа дозволить вам відчути баланс і при необхідності краще відрегулювати кермо і сидіння.

Рух

Відштовхуючись ногами від землі, починайте котитися, як ніби у велосипеда немає педалей. Добре, якщо цю вправу ви будете виконувати на невеликому ухилі. Запам'ятайте, коли велосипед перебувати в русі, він не падає. Під час їзди регулюйте швидкість і не забувайте про гальма. Детальніше про швидкостях велосипеда ви можете прочитати в нашій статті Велосипед- Яка швидкість у велосипеда. Використовуйте кермо і, якщо потрібно, допомагайте собі ногами, періодично опускаючи їх на землю. Під час руху дивіться тільки на дорогу.

Педалі

Перебуваючи на сидіння, визначитеся, з якою вам ноги зручніше починати рух. Саме цю ногу підведіть під педаль так, щоб вона була трохи вгорі. Не відпускаючи Велосипедгальма, поставте вільну ногу на землю. Після цього відпустіть гальмо і штовхати ногою на педаль, щоб вона опустилася вниз, і прокотитеся накатом. Дане вправу повторіть кілька разів.

Потім, коли ви трохи звикнете тримати рівновагу, при опусканні педалі вниз поставте другу ногу на іншу педаль і постарайтеся зробити наступний оборот.

У цій справі головне - наполегливість. Починайте з 3-4 метрів, поступово збільшуючи дистанцію.

Поворот

Тепер настав час навчитися повертати, тримаючи при цьому рівновагу. Пробуйте повертати кермо вправо і вліво на невеликих швидкостях - це допоможе вам краще відчути принцип роботи велосипеда. Спробуйте виконати розвороти.

Велопрогулянка

Коли всі ази освоєні, можна вирушати на першу невелику велопрогулянку. Відточити майстерність їзди допоможе регулярна практика.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту