Логотип сайту

Що таке діаліз?

Что такое диализ?

Якщо нирки з якої-небудь причини не можуть виконувати свою функцію очищення крові від шлаків, призначають діаліз. Що таке діаліз? Це процедура штучного очищення крові від продуктів метаболізму.

Що таке діаліз і кому його призначають

Якщо з якихось причин здоров'я нирок похитнулося і вони не в змозі належним чином виконувати фільтрацію крові, призначають діаліз. Діаліз буває двох типів:

Гемодіаліз

Процедура, у ході якої кров, яка виходить з вени або артерії пацієнта, проходить через диализатор (штучну нирку), очищується і повертається назад. При цьому білковий склад плазми не змінюється. Гемодіаліз призначається лікарем при гострій нирковій недостатності, передозування ліками, важких електролітних порушеннях характеристик крові. В залежності від використовуваної мембрани процедура може проводитися 3 рази в тиждень по 4-5 годин або щодня по 2 години.

Перитонеальний діаліз

Це промивання черевної порожнини спеціальним розчином шляхом введення катетера через передню стінку очеревини. По мірі забруднення розчин замінюється новим. Тривалість процедури становить 24-72 години. Перитонеальний діаліз рекомендується у разі відсутності адекватного судинного доступу, при наявності у пацієнта серцево-судинних захворювань, порушень згортання крові. Процедура може виконуватися в домашніх умовах.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту