Логотип сайту

Як приймати вітамін Е?

Как принимать витамин Е?

Вітамін Е являє собою дуже сильний антиоксидант, який відмінно бореться з вільними радикалами. Також він попереджає в організмі розвиток патологій. Саме тому не можна допускати брак такого вітаміну. Для цього необхідно вживати в їжу продукти, в яких він знаходиться у великій кількості. З їх повним переліком ви можете ознайомитися в статті Де міститься вітамін Е. Якщо ж в організмі спостерігається його дефіцит, то потрібно додатково приймати капсули вітаміну Е. Робити це потрібно правильно, дотримуючись певну дозування.

Дозування вітаміну Е

Приймати вітамін Е необхідно у відповідності з віковою категорією (наведена добова доза):

 • діти від 1 року до 12 років - 6 мг;
 • підлітки (від 13 до 17 років) - 8 мг;
 • дорослі чоловіки і жінки - 10 мг.
 • При вагітності або годування груддю необхідно збільшити добову дозу до 14 мг. При гормональній терапії і відновлення після операцій лікарі самостійно призначають дозування для пацієнтів. Зверніть увагу, що не можна збільшувати добову дозу на свій розсуд, так як це може привести до серйозних проблем в роботі печінки і підшлункової залози.

  Як правильно приймати вітамін Е

  Краще всього приймати вітамін Е в першій половині дня. Але не робіть це на голодний шлунок. Бажано пити капсули після прийому їжі, яка повинна містити в собі фрукти і горіхи. Тоді вітамін Е засвоїться швидше і краще. Крім того, при його прийомі необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • Швидше засвоїтися вітаміну Е допомагає вітамін А. Тому бажано приймати їх разом. Також можна пити селен. Його доза повинна бути такою ж, як і у вітаміну Е.
 • Запивайте його соком цитрусових або напій з шипшини.
 • Не приймайте вітамін Е разом із залізом і мінералами, так як вони руйнують його.
 • Якщо лікарем призначена велика дозування, то вживати капсули найкраще не одночасно, а з інтервалами в 2-3 години.
 • Уникайте прийому вітаміну Е разом з протисудомними препаратами. Вони перешкоджають його поглинання.
 • Додаткові рекомендації

  Перед початком прийому вітаміну Е необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Його не можна пити разом з аспірином та препаратами срібла, а також при зниженні згортання крові. Також цей вітамін протипоказаний при алергії на токоферол та особам, які перенесли інфаркт міокарда.

  Зверніть увагу, що в деяких випадках його прийом може викликати почервоніння шкіри, загальну слабкість, втома, головний біль, нудоту і блювоту. Важливо не ігнорувати такі побічні ефекти, необхідно відразу припинити вживати вітамін Е і терміново звернутися до лікаря.

  Додаткову інформацію з цієї теми, ви можете дізнатися з нашої іншої статті - Як пити вітамін Е.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту