Логотип сайту

Як вирощувати картоплю?

Как выращивать картошку?

Картопля - смачний і корисний коренеплід. Кожен власник городньої ділянки бажає отримати великий урожай такого овочу. Для цього необхідно знати, як правильно вирощувати картоплю.

Розглянемо це питання докладніше.

Вибір місця для картоплі

Щоб забезпечити хороший урожай картоплі, слід вибрати оптимальне місце для посадки. Найкраще такий овоч росте на легких і середніх суглинках, осушених торфовищах, дерново-підзолистих ґрунтах. Не рекомендується висаджувати картоплю в грунт, де присутня підвищена кислотність. Доведено, що на таких ґрунтах вона дає менший урожай, так як найбільш схильна до хвороб і шкідників.

Підготовка грунту для картоплі

Якщо ви будете вирощувати картоплю на грунті, в яку попередньо не були введені добрива, то вона буде рости погано, а збирати врожай доведеться пізно. Тому так важливо підготувати грунт для посадки такого коренеплоду. Починати це робити бажано восени. У цей час потрібно скопати виділене місце під посадку картоплі. Після цього внесіть на кожен квадратний метр з відра перепрілого гною і по 50 грам калійно-фосфатного добрива. Потім грунт знову потрібно перекопати.

Якщо у себе на городній ділянці ви зможете виділити під посадку картоплі тільки кислий грунт, то її потрібно вапнувати. На один квадратний метр вноситься 400 г доломітового борошна або звичайною вапна.

Якщо ви не встигнете підготувати грунт восени, то тоді під час посадки картоплі потрібно буде вносити по одній жмені деревної золи, перегною і 20 г будь-якого іншого добрива.

Підготовка картоплі

Для отримання хорошого врожаю дуже важливо підготувати картоплю для посадки. Насіннєві бульби необхідно за 1 місяць дістати з сховища і перебрати. Зверніть увагу, що для посадки не підходить пошкоджена, деформована картопля, а також та, яка має ознаки захворювань. При цьому найбільш врожайними вважаються бульби, які мають розмір качиного яйця.

У ході підготовки картоплі його потрібно обробити в 1% розчині марганцівки. Можна насипати коренеплоди у сітку по 4-5 кг. Потім необхідно занурити їх у відро з розчином на 20 хвилин. Після цього покладіть картоплю в картонні піддони і приберіть в приміщення. Раз в тиждень обприскуйте коренеплоди теплою водою. Це дозволить забезпечити швидкий ріст паростків.

Посадка картоплі

Перед посадкою картоплі його необхідно обприскати розчином біостимулятора. Садити коренеплоди найкраще в прогревшуюся землю. На глибині 20 см температура грунту не повинна бути нижче 10 градусів.

Щоб отримати хороший урожай, садити картоплю в один ряд. Можна скористатися мотикою, щоб створити борозну глибиною до 15 див. В неї розкладають бульби через кожні 30-40 см, Після цього їх засипають землею. Другий ряд можна робити через 40-45 см. При цьому поряд з грядками картоплі рекомендується посадити чорнобривці, адже їх коріння є збирачами багатьох шкідників.

Догляд за картоплею

Не менш важливо регулярно доглядати за картоплею. Рясно поливайте його, прибирайте з грядок бур'яни, проведіть їх підгортання. Коли паростки картоплі будуть мати висоту 10-15 см, обов'язково обприскати їх засобом "Фітоспорін-М". Воно дозволить запобігти виникненню фітофторозу. Після цього знадобиться виконати обприскування картоплі від колорадського жука. Можна використовувати для цього такі засоби: "Конфідор", "Актару" або "Командор".

Також вам можуть бути цікаві статті з розділу Правила вирощування.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту