Логотип сайту

Як збільшити кліренс?

Как увеличить клиренс?

Дивіться відео

Як збільшити кліренс?

Для багатьох автолюбителів досі залишається незрозумілим таке слово, як кліренс. А адже це одна з важливих характеристик автомобіля. Розглянемо, що таке кліренс і як його збільшити.

Що являє собою кліренс

Кліренс, або по-іншому дорожній просвіт, являє собою відстань між опорною поверхнею машини і самою нижньою точкою автомобіля, яка укладена між двома площинами, одно стоять від внутрішньої поверхні коліс. Детальніше про те, що називають кліренсом, можна дізнатися із статті Що таке кліренс.

Ця характеристика автомобіля є дуже важливою тому, що саме від неї залежить експлуатація машини, а також безпеку самого водія і пасажирів. Слід зазначити, що величину кліренсу вимірюють абсолютно для кожної машини, будь то тягач або малолітражний автомобіль.

В умовах бездоріжжя або ж при наявності поганого стану автодоріг необхідність збільшити кліренс виникає у кожного третього автомобіліста. На даний момент існує чотири основних способи збільшення дорожнього просвіту. Розглянемо їх далі.

Збільшення кліренсу з допомогою шин

Одним з найпростіших способів збільшити дорожній просвіт автомобіля є установка шин більшого діаметру, ніж штатні. Такий спосіб є відносно недорогим, в той же час він простий у виконанні. Однак необхідно пам'ятати, що встановлення шин і дисків слід проводити у відповідності з інструкцією і рекомендаціями виробника.

Слід зазначити, що даний спосіб має ряд недоліків, а саме:

 • Витрата палива буде збільшено;
 • Можливі збої в роботі спідометра;
 • Якщо шини не були встановлені у відповідності з рекомендаціями виробника, то вони можуть зачіпати арки коліс.
 • Монтаж спеціальних проставок

  Цей спосіб збільшення дорожнього просвіту також є досить популярним. При цьому він куди більш ефективний, ніж установка нових коліс. Однак перш ніж здійснювати установку проставок, потрібно усвідомити, що така процедура змінює конструкцію ходової частини машини. Таким чином, порушуються заводські параметри. Це скасовує гарантію виробника. Також з'являється ризик порушення роботи підвіски.

  На даний момент існує кілька типів проставок: алюмінієві, пластикові та поліуретанові. Алюмінієві проставки володіють самим великим терміном експлуатації, в той час як пластикові проставки мають найменший термін гарантії і можуть експлуатуватися лише невеликий період часу. При виборі проставок необхідно враховувати, на яку саме підвіску буде здійснюватися установка. В цьому випадку допоможе маркування виробу.

  Головний плюс проставок - це зниження ймовірності просідання задній частині машини при навантаженні. Недоліком же є зміна ходових характеристик, а також поява вібраційного навантаження на кузов і підвіску.

  Заміна заводських пружин амортизаторів

  Ще одним ефективним способом збільшення дорожнього просвіту є заміна заводських пружин амортизаторів. Суть цього способу дуже проста. Вона полягає у виборі таких амортизаторів, які мають більшу кількість витків. Відповідно, такі амортизатори вище штатних.

  Заміну старих амортизаторів на нові можна зробити в спеціалізованому автосервісі. Дана операція буде коштувати відносно недорого, але покупка нових амортизаторів може обійтися недешево. Крім того, слід враховувати, що якісні і надійні амортизатори не можуть бути дешевими.

  Істотним плюсом такого способу є великий термін ресурсу експлуатації, а також зниження просідання кузова. З мінусів слід відзначити підвищення жорсткості підвіски, а також появу вібрації.

  Установка пневматичної підвіски

  Даний спосіб є самим дорогим в реалізації. Для того щоб збільшити дорожній просвіт за допомогою пневматичної підвіски, треба купити спеціальні пневматичні подушки, а також датчики тиску повітря, компресора, панелі управління і ресивера.

  Безумовною перевагою цього способу перед іншими є можливість подальшої регулювання висоти підвіски. Таким чином, власник автомобіля зможе самостійно регулювати висоту кліренсу, зменшуючи або збільшуючи його за своїм бажанням.

  Однак крім своєї дорожнечі даний спосіб має ще один істотний недолік, який полягає в невеликому експлуатаційному ресурсі. При цьому ремонт пневматичної підвіски може обійтися дуже дорого.

  Що необхідно пам'ятати при зміні кліренсу

  Розглянувши всі основні способи зміни дорожнього просвіту, варто сказати про те, що до його зміни необхідно виконати наступні дії:

 • Обов'язково виміряти величину кліренсу, так як вона може сильно відрізнятися від тієї, яка зазначена в паспорті.
 • Обов'язково розрахувати кути в'їзду і з'їзду, а також кут поздовжньої прохідності машини. Ці параметри є найбільш важливими, так як у всіх машин вони різні.
 • При цьому слід пам'ятати, що зміна кліренсу зовсім не допоможе автомобілю знайти кращу прохідність, якщо він спочатку не був розрахований на бездоріжжі або ж експлуатацію в умовах поганих доріг.

  Головним чином збільшення кліренсу потрібно для випадку експлуатації в умовах поганих доріг, коли на дорожньому покритті часто зустрічаються дрібні перешкоди, наприклад, каміння, гілки, різне сміття і так далі.

  Часто в якості тюнінгу власники машин опускають підвіску, тобто знижують кліренс. Про те, як це зробити, читайте у статті Як опустити машину.

  Кліренс і страховка

  Слід враховувати, що зміна дорожнього просвіту може вплинути на ходові якості автомобіля, а значить позначитися і на його страховці. Відомі випадки, коли порушення ходових якостей машини призводило до його поломки або аварії у зв'язку з порушенням управління. В цих випадках часто страхові компанії відмовляють у виплаті в зв'язку з тим, що автовласник навмисно змінив параметри машини.

  Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що збільшення кліренсу найчастіше є необхідністю, однак дана процедура може бути не тільки витратною, але і завдати шкоди машині.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту