Логотип сайту

Що таке астероїд?

Что такое астероид?

Космічні об'єкти завжди привертали увагу людини. Сьогодні розповімо про те, що таке астероїд і якими властивостями він володіє. Астероїд - це відносно невелике небесне тіло Сонячної системи, що рухається по орбіті навколо Сонця, що складається з каменю і металу. Безліч астероїдів звертається між орбітами планет Юпітер і Марс у так званому поясі астероїдів".

Вони складаються з тих же речовин, що і великі планети. Вчені постійно шукають і відкривають нові астероїди, а також обчислюють орбіти їх руху. Це дозволяє заздалегідь з'ясувати час їх зіткнення із Землею і запобігти його.

Особливості астероїдів

В результаті багаторічних спостережень були виявлені основні особливості астероїдів:

 • неправильна форма;
 • наявність воронок і кратерів на поверхні;
 • змінна яскравість.
 • Дослідники великих астероїдів змогли оцінити їх розміри, форму, а також оптичні властивості. Найбільшим з таких небесних тіл є Церера. Застосовуючи для пошуку астероїдів потужні телескопи, можна виявити багато астероїди діаметром більше 1 кілометра.

  Стикаючись між собою, астероїди іноді потрапляють на орбіти планет. Так, навколо Юпітера - планети з сильною гравітацією - утворені цілі пояси з астероїдів та їх осколків.

  Дізнатися детальну інформацію про інших вакансій, що вас поняттях можна з статей розділу Визначення.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту