Логотип сайту

Як надрукувати книгу?

Как напечатать книгу?

Незважаючи на зростаючу популярність електронних носіїв інформації, книги у вигляді друкованих видань не пішли з нашого повсякденного вжитку. Можлива причина цього - консервативність людей, схильність користуватися звичними з дитинства речами. Можливо, надрукована книга в красивій обкладинці реально має більшу цінність, ніж звичайний електронний файл.

Зараз надрукувати і видати книгу - процес технічно нескладний. Проте свого часу винахід книгодрукування було революцією в сфері поширення грамотності, інформації і знань. Як надрукували першу книгу? Традиції сучасного європейського друкарства, якими ми користуємося дотепер, заклав німецький винахідник Йоганн Гутенберг в середині XV століття. Суть його винаходу: текст набирали з металевих букв, відлитих в дзеркальному зображенні, наносили на літери фарбу, зверху накладали аркуш паперу і переносили на нього текст за допомогою преса.

Самостійна друк книги

В даний час практично кожна людина може надрукувати книгу сам. Для цього потрібно текст, набраний, наприклад, у текстовому редакторі Word. Як надрукувати книгу в ворді? Перш за все, потрібно відформатувати сторінки тексту.

Якщо ви користуєтеся версією Word 2007, то перейдіть у вкладку "Розмітка сторінки". Знайдіть другий блок меню зліва. Внизу є напис "Параметри сторінки". Клацнувши мишею по стрілочці поруч, активуйте діалогове вікно. У блоці "Сторінки" поруч з написом "Кілька сторінок" виберіть пункт "Брошура". Кількість сторінок у брошурі "Всі".

Наступним кроком задаємо параметри полів книги. Якщо ви збираєтеся робити у книги палітурка, поставте у відповідному полі, скажімо, "3 см". Це з запасом. Дирокол, наприклад, робить отвори в 2 см від краю аркуша паперу. Інші заповніть поля по своєму смаку. Книга готова до друку.

В більш ранніх версіях Word також є функція форматування у вигляді брошури, однак буде трохи інший інтерфейс.

Як надрукувати книгу на принтері?

Більшість принтерів, експлуатованих в домашніх умовах, пристосовані до друкування на одній стороні аркуша. Але якщо у вас двосторонній принтер, вам ще краще - ваша брошура буде роздрукована в автоматичному режимі. Якщо принтер все ж односторонній, то виконаєте наступні дії:

 • в меню "Файл" виберіть команду "Друк";
 • у параметрах "Сторінки" виберіть "Двостороння";
 • після того, як всі сторінки будуть надруковані з одного боку, переверніть їх, вставте в принтер знову і надрукуйте текст на чистій стороні.
 • Вийшли листи зігніть навпіл і складіть в стопку один на інший. Отриману книгу можна скріпити за допомогою діркопробивача і скоросшивателя, або за допомогою клею.

  Прочитайте також статті Як надрукувати книгу і Як роздрукувати на принтері.

  Де надрукувати цю книгу?

  Якщо ви автор власної книги, і вас не влаштовує саморобний варіант друку за допомогою ворда і принтера, ви можете звернутися до професіоналів. Практично в кожному великому населеному пункті є одна або кілька друкарень, здатних випустити якісну брошуру. У великих містах є також книжкові видавництва, що друкують книги в твердих обкладинках і палітурці.

  Зайдіть в інтернет або дістаньте довідник організацій вашого міста. Знайдіть декілька фірм, що займаються друкуванням книг. Вивчіть пропозиції друкарень в плані співвідношення якості вашої майбутньої книги і ціни за послугу з її напечатанию. Виберіть виконавця, оплатіть рахунок, і через деякий час ви отримаєте тираж вашої власної, професійно виданої книги.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту