Логотип сайту

Як отримати путівку?

Как получить путевку?

Відпочинок в санаторії - унікальна можливість не тільки відпочити від роботи і міської суєти, але і підлікуватися. Путівки в санаторій сьогодні, звичайно, дуже дорогі, однак деякі громадяни мають можливість відвідати санаторій абсолютно безкоштовно. У цій статті розповімо про те, як отримати путівку в санаторій.

Хто за що платить?

Пільгові путівки в санаторій оплачуються для громадян Фондом соціального страхування Російської Федерації, а також коштами бюджету суб'єктів Російської Федерації.

У першому випадку пільги може отримати будь-який громадянин, якому в якості реабілітації після важкої хвороби показано доліковування в санаторії. В даному випадку не важливо, до якої категорії належить особа, головна умова - свідчення лікаря. Особливий пріоритет мають працівники, які з обов'язку служби працюють з шкідливими і/або небезпечними виробничими чинниками. Крім того, в даному випадку путівки в санаторій оформляються роботодавцем, а справа працівника - тільки лише погодитися на пільговий відпочинок або відмовитися від нього, отримавши при цьому відповідну грошову компенсацію.

Коштами бюджету суб'єктів Російської Федерації оплачуються путівки особливих груп населення - інвалідів і ветеранів війни, людей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітей-інвалідів і т. д. Крім того, важливо відзначити, що путівки для пільгових груп населення можуть оплачувати і з коштів Фонду соціального страхування

Куди звертатися в першу чергу?

Незалежно від того, до якої групи осіб ви належите і за чий рахунок бажаєте отримати путівку, першим ділом вам потрібно так звана довідка ф-070/у, яку, як правило, видає лікуючий лікар при наявності відповідних показань. Потім громадянину необхідно звернутися в регіональне відділення Фонду соціального страхування Російської Федерації і вже там отримати консультацію про подальших діях.

Документи, необхідні для постановки на облік

Фонд соціального страхування ставить звернувся на облік і присвоює йому певну позицію у черзі на надання безкоштовних путівок. При цьому, треба відзначити, що деякі громадяни мають можливість отримати особливий пріоритет і, незважаючи на те, що вони подали заяву пізніше багатьох, потрапити в санаторій раніше за інших.

Для постановки на облік потрібно заяву за формою, довідка за формою 070/y, про який ми згадували вище, і документ, що засвідчує особу (паспорт, свідоцтво про народження). Якщо у громадянина є додаткові документи, які можуть допомогти отримати більш високий пріоритет у черзі на путівку, їх також необхідно пред'явити. Так, наприклад, військові пенсіонери можуть додатково надати пенсійне посвідчення з відповідною позначкою про військовий стаж.

Важливо відзначити, що форма заяви визначається цілим спектром умов. В Інтернеті є маса зразків таких форм, проте найкраще уточнити конкретну форму для свого випадку безпосередньо в регіональному відділенні Фонду.

Що оплачується?

Важливо розуміти, що, крім оплати путівки в санаторій, Фонд зобов'язаний оплатити проїзд до місця лікування і назад. При цьому Фонд самостійно обирає спосіб організації переміщення громадянина. Однак якщо проїзд транспортом, квиток на який придбано Фондом, громадянина не влаштовує, він може отримати грошову компенсацію, але повинен буде добиратися до санаторію за свій рахунок.

Обмеження

При подачі заяви на надання безоплатної путівки потрібно враховувати ряд обмежень. По-перше, отримання пільгової путівки можливо не частіше разу в рік; по-друге, санаторій повинен розташовуватися на території РФ, в-третіх, санаторій повинен мати ліцензію на провадження медичної допомоги, ну, і нарешті, час перебування в санаторії не повинно перевищувати 24 днів.

Звітні документи

Не можна забувати, що по закінченні лікування громадянин повинен буде підтвердити факт проходження курсу реабілітації в санаторії, для цього йому потрібно відривний талон путівки і зворотний талон санаторно-курортної карти. Щоправда, ці документи, як правило, надає до Фонду соціального страхування сам санаторій, проте на всяк випадок потрібно подбати про копіях.

Додатково читайте статтю Як отримати путівку в санаторій.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту