Логотип сайту

Як визначити цикл?

Как определить цикл?

Правильно визначити менструальний цикл повинна вміти кожна жінка. Це дозволить зменшити ризик раптового початку «цих днів», планувати вагітність і розраховувати час безпечного статевого акту. До того ж, порушення тривалості менструального циклу може бути першим сигналом різних жіночих проблем. Вчасно запідозривши недобре і пройшовши обстеження, можна уникнути подальших проблем.

Що таке менструальний цикл

Менструальним (місячним) циклом називають регулярні зміни гормонального фону і функціонування статевої системи у жінок, пов'язаних з розвитком і виходом яйцеклітини з яєчника. Даний називається овуляцією.

Визначення циклу

Визначити свій циклу дуже просто. Для цього необхідно порахувати, скільки днів минуло між першим днем попередніх місячних і першим днем нинішніх. Це і буде тривалістю циклу.

Класичним циклом вважається проміжок до 28 днів. Але не варто засмучуватися, якщо ваш цикл йому не відповідає. Нормальним вважається період не менше 21 дня і не більше 35-ти.

Як вести підрахунок днів

Всі фахівці настійно радять вести щоденник критичних днів. Особливо це важливо для дівчат в перші два роки місячних. Адже в цей час їх цикл ще нестабільний.

Для цієї мети можна використовувати невеликий кишеньковий календарик, в якому обводяться числа критичних днів кружечками. Між місяцями відзначайте тривалість циклу. Тоді ви точно не пропустите відхилення.

В Інтернеті зараз з'явилися ресурси, що пропонують послугу календаря для критичних днів. Вони дуже зручні, і завжди можуть знаходитися під рукою, за умови наявності Інтернету. Наприклад, такий щоденник можна собі завести на сайті diets.ru.

Періоди циклу

Для жінки важливо знати тривалість не тільки циклу, але й окремих його періодів. Це допоможе вибирати умовно безпечний час для сексу і слушний момент для зачаття.

Всього в менструальному циклі виділяють три фази: фолікулярну, овуляторну та лютеїнову. У першу з них відбувається дозрівання яйцеклітини, у другу - її вихід з яєчника, в третю - підготовка організму до можливої вагітності

Вдалий час для зачаття та не придатне для безпечного сексу - це овуляторная фаза. Для її приблизного обчислення необхідно проаналізувати тривалості менструальних циклів, як мінімум, за півроку. Потім від найдовшого відняти 18, а від самого короткого - 10. Перша цифра відповідає кількості днів, безпечних для сексу, від початку менструального циклу, а друга - кількість безпечних днів перед початком нового циклу. А ось між цими проміжками знаходиться найбільш сприятливий для зачаття період.

Якщо у вас проблеми з циклом, прочитайте статтю Як відновити цикл.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту