Логотип сайту

32 біта або 64?

32 бита или 64?

Розрядність операційної системи визначає її можливість сумісності з тими чи іншими програмами, а тому кожен користувач повинен вміти визначити тип системи. У системах сучасних комп'ютерів використовуються 32 біта або 64. У цій статті розповімо, як визначити - на 32 або 64 біт працює ваша система.

Панель управління

Існує кілька способів перевірки розрядності системи, перший та найбільш зручний, на наш погляд, - перевірка через "Панель управління":

 • Запустіть меню "Пуск", виберіть пункт "Панель управління", клікніть на посилання "Система".
 • У вікні знайдіть однойменний розділ "Система", а в ньому характеристику "Тип системи". Навпаки даної характеристики буде вказано, якою є ваша система.
 • Для того щоб отримати більш швидкий доступ до розділу "Система", активуємо меню "Пуск" і у вікні "Знайти програми та файли" вводимо слово "Система", далі переходимо по знайденій посиланням.

  Локальний диск

  Це досить цікавий метод перевірки розрядності системи. Зайдіть в папку "Комп'ютер", далі "Локальний диск (C:)" і подивіться, скільки система має папок з назвою "Program Files", в тому випадку якщо папка одна - у вас 32-розрядна система, якщо ви бачите папку "Program Files(x86) - у вас 64-розрядна система.

  Командний рядок

  Командний рядок теж може допомогти в справі визначення розрядності системи. Запускаємо меню "Пуск", далі - "Командний рядок". У командному рядку вводимо команду set і в переліку з'явилися характеристик знаходимо PROCESSOR_ARCHITECTURE. Якщо навпроти даного параметра напис типу ADM64 - система 64-бітна, якщо х86 - 32-бітна.

  Як бачите, способів визначення розрядності системи багато виберіть найбільш зручний для вас і користуйтеся.

  Читайте також:

 • 32 відрізняється від 64 біт
 • Як дізнатися версію Windows
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту