Логотип сайту

Чим відкрити MKV?

Чем открыть MKV?

Дивіться відео

Чим відкрити MKV?

У наш час завжди є актуальним поява нових форматів файлів, завдяки яким передача даних буде більш простою і швидкою. Саме з цією метою збираються кілька розробників та створюють нові технології. Так було і з форматом .mkv, який розробили вітчизняні програмісти і назвали його «Matroska», що перекладається як «Матрьошка».

Про той, що представляють собою файли розширення .mkv і чим відкрити .mkv, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Що таке MKV

Деякий час тому група російських програмістів вирішила створити спеціальний мультимедійний контейнер, який би дозволяв передавати файли мультимедіа просто й швидко по мережі. Проект отримав назву «Матрьошка» і був розроблений безкоштовно.

Мультимедійний контейнер - це особливий формат файлу, який здатний зберігати певний тип даних в спеціальному зашифрованому вигляді. В даному випадку формат MKV має можливість:

 • Утримання безлічі потоків аудіо і відео.
 • Перемикати звукові доріжки, відео і субтитри під час перегляду.
 • Розбивати матеріал на розділи.
 • Роботи з меню навігації, як у повноцінних DVD-дисків.
 • Бути стійким до системних помилок і помилок запису інформації.
 • Швидкого перемотування при перегляді.
 • Потокової передачі через мережу інтернет або будь-яку іншу.
 • Формат MKV є відмінною альтернативою форматів AVI, MP4, MOV, MPG і інших форматів.

  MKV-контейнер зберігає в собі будь-яку мультимедійну інформацію - відео, аудіо і субтитрів. Це один з найбільш зручних форматів відео і аудіо. При цьому формат не містить в собі кодеків і програм стиснення відео, але відмінно підходить для зберігання цілого фільму в одному файлі.

  Однак для використання і відкриття цього формату необхідно завантажити спеціальні програми.

  Як відкрити MKV

  Відкрити формат .mkv можна двома простими способами:

 • З допомогою різних кодеків.
 • З допомогою спеціалізованих плеєрів.
 • Розглянемо обидва варіанти докладніше.

  Відкриття за допомогою кодеків

  Кодек - це програма, яка здатна перетворювати сигнал. Кодеки можуть шифрувати сигнал, а можуть його дешифрувати. Тобто відкрити певні файли можна тільки при наявності кодека. Так як формат .mkv використовує певний алгоритм запису даних, то необхідно встановити потрібний кодек. Є кілька варіантів кодеків для перегляду інформації у форматі .mkv, але розглянемо тільки три найпопулярніших кодека:

 • Matroska Splitter. Цей пакет кодеків відмінно підійде для відкриття формату, а також для маніпуляцій і роботи з ним. Крім іншого кодек вміє працювати з багатьма іншими форматами крім .mkv, що є великим плюсом для користувачів, які шукають кодеки на всі відомі формати. Кодек сумісний з усіма версіями операційної системи Windows і з усіма версіями популярних плеєрів. Завантажити кодек завжди можна з офіційного сайту розробника. Далі просто запускаємо установку і слідуємо інструкції, при цьому необов'язково щось міняти в установці, якщо ви не розбираєтеся.
 • Matroska СРСР - великий набір кодеків і необхідних файлів для роботи не тільки з форматом .mkv, але і з іншими популярними форматами. Крім цього пакет кодеків СРСР містить також популярні декодери начебто Matroska Splitter і кілька популярних плеєрів як Media Player Classic. Даний пакет відмінно підійде для тих, хто хоче мати все і відразу в одному пакеті кодеків. Скачати можна на офіційному сайті творців.
 • K-Lite Codec Pack - самий популярний набір кодеків. Містить в собі величезну кількість різних кодеків для відтворення більшості форматів. Даний пакет кодеків славиться тим, що розробники дуже ретельно ставляться до підбору різних кодеків, щоб уникнути конфлікту між ними. Тому даний пакет кодеків дуже часто оновлюється. Поширюється пакет безкоштовно в чотирьох версіях - Basic, Standard, Full і Mega. У всіх версіях крім Basic є також дуже зручний плеєр Media Player Classic, який підтримує абсолютна більшість форматів мультимедіа, а також має величезну кількість налаштувань. Завантажити та інсталювати пакет кодеків можна звідси.
 • Також якщо ви не хочете завантажувати пакети кодеків, то завжди є можливість просто встановити спеціалізовані плеєри для відкриття формату .mkv.

  Відкриття за допомогою спеціальних програвачів

  Спеціалізовані плеєри створені, щоб відкривати визначений формат і працювати з ним максимально просто і швидко. Розглянемо два найпопулярніших плеєра для формату .mkv:

 • Zoomplayer - плеєр з закритим вихідним кодом, який поширюється у безкоштовній і платній версії. Платна версія має деякі розширені опції для виводу відео і звуку. Даний плеєр відмінно замінить стандартний програвач Windows, так як підтримує більше ста форматів і має простий і дружній інтерфейс. Однак до недоліків можна віднести те, що плеєр не містить вбудовані кодеки. Скачати плеєр можна з офіційного сайту.
 • VLC - один з найпопулярніших кросплатформених плеєрів, який працює практично на всіх версіях будь-яких ОС. Більшість кодеків вже вбудовано всередину плеєра. Також плеєр підтримує трансляцію відео і аудіо з інтернету. Крім цього, програма вміє записувати потокове відео і аудіо на комп'ютер. Скачати плеєр можна з офіційного сайту.
 • Також ви можете прочитати наші статті Ніж відтворити MKV і Як конвертувати mkv в avi.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту