Логотип сайту

Де знайти час?

Где найти время?

Наше життя часто перетворюється у гонку з часом. Ми намагаємося все і всюди встигнути, а в результаті отримуємо зворотний результат. Якщо вам набрид такий стиль життя, прочитайте нашу статтю, і у вас більше не буде виникати питань, де знайти час. Адже, насправді, ми можемо істотно скоротити його споживання.

Робоче місце

Перш за все, постарайтеся створити для себе комфортні умови роботи. Тоді ви будете менше відволікатися. Перемикаючи свою увагу, ви кожен раз витрачаєте близько 4-х хвилин на його відновлення. А тепер уявіть, що ви постійно бігаєте в інший кінець офісу за матеріалами, поправляєте штору, думаєте про незручному кріслі. Це ж десятки витрачених даремно хвилин!

Якщо робота дозволяє, не постійно перевіряйте електронну пошту. Це витрачає величезну кількість вашого часу. Відразу ж ділите всі вхідні листи на термінові і нетермінові.

Навчіться зосереджуватися на одній справі і максимально усуньте відволікаючі фактори. Якщо вам заважає шум в офісі, працюйте в навушниках або використовуйте затички. Остерігайтеся пісень на зрозумілій вам мові. Мозок буде відволікатися на вислуховування тексту. Хоча, якщо ви дизайнер і зайняті малюванням, це може піти на користь.

Складайте плани робіт, що допоможе вам вкладатися в терміни. Наприклад, підрахуйте, скільки часу потрібно для складання звіту. Додайте 10-15 % на невраховані чинники - і отримаєте дедлайн. Намагайтеся в нього вкладати. Але ні в якому разі не займайтеся самобичуванням, якщо не вийшло цього зробити через навалилися додаткових завдань, які не можна було відкласти. Психологічне здоров'я - запорука успішної роботи. Краще проаналізуйте ситуацію і подумайте, як уникнути подібного надалі.

Не базікайте. Звичайно, спілкування з колегами - це приємна і обов'язкова частина робочого дня, але ви здивуєтеся, дізнавшись, що співробітники російських фірм до 40% часу витрачають на балаканину. Звичайно, доводиться затримуватися на роботі на кілька годин, адже потрібно виконувати свої робочі обов'язки. Врятуватися від настирливої уваги колег теж допоможуть навушники. Доведено, що люди намагаються не чіпати людину, слухає музику.

Діліться роботою

Один з основних принципів відомого фахівця в області тайм-менеджменту Лотар Зайвера такий: умій розставляти пріоритети і віддавати ту частину роботи, яку можуть зробити ваші колеги. Не сприймайте цей рада як вказівку до того, що потрібно по максимуму скидати на інших свої завдання. Але є безліч другорядних з них, які повинні виконувати секретарі, підлеглі, представники своїх відділів. Не робіть їх роботу, а краще якісніше виконайте свою.

Домашні справи

Привчіть себе і своїх домашніх класти речі на свої місця. Ви просто не уявляєте, скільки дорогоцінного часу йде на пошук потрібних речей і розгрібання накопичених за кілька днів «завалів». А адже його можна витратити на набагато більш цікаві заняття. Цю думку необхідно донести до всіх домашніх.

Не перетворюйте будинок в склад речей, які коли-небудь знадобляться. Вони не тільки займають ваше життєвий простір, але й крадуть ваш час, необхідний на їх збирання, сортування, перекладання.

Намагайтеся домашню роботу робити всією родиною. Багато дрібниці можна доручати дитини вже в 4-5 років, наприклад, допомагати витирати посуд або складати свої іграшки. Таким чином ви не тільки заощадите час, але і зможете привчити його до праці. Не забувайте, що чоловік теж може допомагати по дому.

Вивчіть методи швидкісний прибирання і раціональної готування, розсортуйте речі. На допомогу вам прийдуть вже розроблені системи, які дозволяють не перетворювати весь вільний час в побут, такі як Мама в стилі флай і Меню тижня.

І не забувайте про відпочинок. Тільки відпочив людина може повноцінно використовувати свій час!

Крім того, в розділі Самоорганізація можна знайти багато корисних порад про те, як боротися з лінню або як розвинути силу волі.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту