Логотип сайту

Базальна температуращо це значить?

Базальная температура: что это значит?

Про базальній температурі чули всі жінки, яким доводилося у своєму житті планувати вагітність. Також дана процедура добре знайома тим з них, хто використовує в якості засобу контрацепції календарний метод.

Що таке базальна температура

Базальною температурою називають температуру тіла жінки, яка вимірюється нею у стані повного спокою, зазвичай у ранкові години. При використанні даного методу можна навіть у домашніх умовах виявити порушення в гормональному фоні жінки, здатні впливати на овуляцію і здатність до зачаття. При дотриманні всіх правил під час регулярних вимірювань можна домогтися високої ефективності і достовірності показників. Для виключення помилок виміри температури слід проводити протягом декількох циклів.

Рекомендуємо прочитати на цю тему статтю нашого ресурсу - Яка базальна температура перед місячними.

Як вимірювати базальну температуру

Дотримання таких правил допоможе вимірювати базальну температуру правильно і одержати достовірні показники:

 • Для вимірювань виділіть окремий градусник і використовуйте його протягом усього періоду. Він може бути як ртутним, так і електронним, головне користуватися одним і тим же приладом.
 • Місцем вимірювання базальної температури є ротова порожнина, піхву або пряма кишка. Останній спосіб вважається найбільш інформативним. Якою б з них ви не вибрали, не міняйте його протягом усього циклу вимірювань.
 • Визначте для себе один і той же час для замірів. Ідеальним варіантом буде ранок, після безперервного сну тривалістю не менше 6 годин.
 • Градусник повинен лежати біля ліжка, оскільки вставати з ліжка перед вимірюваннями не можна.
 • Для отримання точних результатів рекомендується продовжувати вимірювання не менше 6 хвилин.
 • Починати вимірювання базальної температури бажано з першого дня менструального циклу і продовжувати до його закінчення.
 • Отриману інформацію слід записувати. На її основі лікар-гінеколог складе графік.
 • Показники базальної температури вважаються достовірними і інформативними, якщо вимірювання проводилися протягом хоча б трьох циклів поспіль.
 • Більше інформації ви знайдете в статті - Як вимірювати базальну температуру.

  Базальна температура - інструмент планування вагітності

  Знаючи показники базальної температури, жінка може зрозуміти, наступила овуляція, які її терміни, розпочався процес вироблення прогестерону в яєчниках. Ці дані потрібні для того, щоб:

 • Визначити, чи є в організмі будь-які гормональні порушення;
 • Виявити найбільш оптимальні дні для зачаття дитини;
 • Прояснити питання з можливим безпліддя, якщо вагітність не наступає більше 12 місяців, незважаючи на інтимні стосунки без використання контрацептивів.
 • Менструальний цикл складається з 2 фаз. У першій фазі температура не перевищуватиме 37о. При настанні другої фази, температура підвищується на 0,4-0,6 градуса, а це значить, що почалася овуляція і вироблення прогестерону яєчниками. Триває друга фара приблизно 2 тижні, після чого температура знову знижується на 0,3 градуси. Ці невеликі коливання показують, що організм жінки здоровий і готовий до зачаття.

  Найсприятливіший для зачаття час настає за пару-трійку днів до підвищення температури, а також в перший день овуляції - день виходу яйцеклітини з фолікула. Про вагітність, що настала буде свідчити збереження підвищеної температури на протязі двох-трьох тижнів.

  Дізнатися більше можна, прочитавши нашу статтю - Як розрахувати овуляцію | Базальна температура.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту