Логотип сайту

чи Можна пити алкоголь?

Можно ли пить алкоголь?

Більшість значущих для людей подій проходить часто не без участі алкоголю. Існують різні думки про шкідливість і корисність спиртного. Давайте розберемося, кому і коли можна пити алкоголь, а в яких випадках він є забороненим продуктом.

Алкоголь може бути корисним

Незважаючи на існуючу думку, що алкоголь приносить організму тільки шкоду, європейськими вченими були проведені дослідження, які довели, що регулярне споживання невеликої порції червоного вина сприятливо позначається на роботі судин, серця, а також підвищує рівень гемоглобіну в крові. Недарма французи і італійці не відмовляються від цього напою під час обідів або вечерь!

Також всім відомо, що столова ложка коньяку, випита після їжі, знімає больові спазми внизу живота і розігріває м'язи. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що певні види алкоголю можна пити, якщо його вживання обмежується невеликими дозами.

Коли не можна пити алкоголь

Однак алкоголь все-таки є потенційно небезпечною речовиною, яке здатне змінювати біологічну структуру клітин і органів людини, а також несприятливо впливати на його свідомість. Першим це довів В. П. Павлов у своїх численних дослідженнях.

Саме тому не рекомендується використання алкоголю неповнолітніми. Крім того, що споювання осіб, які не досягли 18 років, є адміністративним правопорушенням, необхідно пам'ятати, що дитячий організм ще формується, і заважати цьому процесу етиловим спиртом не варто.

З цієї ж причини не можна вживати алкоголь вагітним жінкам. Детальніше про це - у статті Можна алкоголь вагітним. Також варто утриматися від спиртного годуючим матерям і жінкам, які планують зачаття.

Всупереч розхожій думці, алкоголь не розслаблює організм, а навпаки, приводить його в стресовий стан. Сп'яніння - це не що інше, як відмирання клітин головного мозку. Отже, не можна вживати алкоголь, якщо ваша діяльність пов'язана з керуванням якої-небудь серйозною технікою, де потрібна зосередженість і уважність (наприклад, автомобіль або верстат на заводі).

Алкоголь несумісний з більшістю ліків; дію інших він помітно послаблює, тому, якщо ви проходите лікування, краще забути про спиртне на якийсь час. Більш детально про це ви можете дізнатися в статті - Можна чи алкоголь з антибіотиками.

Лікарі-дієтологи радять утримуватися від вживання алкоголю під час дієти (за рідкісним винятком) для того, щоб не порушувалася чистка організму від шкідливих речовин. Стаття Можна пити при дієті більш детально розповість вам про це.

У будь-якому випадку, вживати спиртне чи ні - справа і вибір кожної людини. Вирішувати вам, ми можемо тільки порадити.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту