Логотип сайту

Чим харчуються люди?

Чем питаются люди?

В нинішній час в раціоні сучасної людини зустрічається не тільки безліч різних продуктів, але і різні харчові добавки. У цій статті ми розглянемо, чим харчуються сучасні люди і чим харчувалися їх предки - жителі кам'яного століття.

Раціон древнього людини

Раціон харчування людини, який жив у кам'яному столітті, значно відрізняється від раціону харчування нинішнього, сучасної людини. У той час було неможливо знайти цукор або сіль в тому вигляді, в якому він зараз зустрічається, а ті ж фрукти вважалися справжньою розкішшю. В основному, древній людина харчувалася рослинною і тваринною їжею. Жирів у раціоні було вкрай мало. В основному, серед речовин, споживаних людиною, були вітаміни, антиоксиданти і клітковина. Причому, клітковини було вкрай багато: до 100 грамів і більше за добу.

Ті племена, які перебували на дільницях, багатих фруктової їжею, могли дозволити собі у раціоні багато фруктози. Деякі племена знаходили собі місце там, де можна було успішно полювати на диких звірів. М'ясо людина споживала в основному сухе і пісне. У ньому містилося безліч корисних кислот. Це була досить збалансована їжа. Важко повірити, але древні люди часто розбиралися в їжі краще, ніж жителі середньовічної Європи або навіть сучасні люди.

Древній людина, в основному, полював на носорогів, оленів, морських ссавців. В раціоні його були горіхи, різні коріння, листя рослин. З них він навіть робив різні настоянки, які були дуже корисні для організму, солі в їжі древнього людини практично не було, а тим більше копченої їжі. Значно пізніше древній чоловік відкрив спосіб приготування овочів, м'яса та інших продуктів. Звичні нам салати стародавні люди готували також без солі. При цьому вони використовували спеціальну посудину, виготовлену з обпаленої глини.

Скільки калорій споживав древній людина

Слід зазначити, що стародавня людина споживав величезна кількість калорій. При цьому він багато рухався. За підрахунками вчених, в день древній чоловік спалював від трьох тисяч калорій і вище. Це було пов'язано з тим, що стародавні люди вставали дуже рано, йшли на полювання, полювали. Чимало часу і сил займала і зворотна дорога, особливо якщо полювання була вдалою.

В нинішній час люди не замислюються про те, скільки калорій вони споживають. Очевидно, що головною проблемою для людини сучасного є зовсім не недолік їжі, а її надлишок. Їжа сучасної людини буквально насичена жирами, часто не корисні, а шкідливі - тими, які відкладаються в його організмі, утворюючи холестеринові бляшки.

Чим харчуються сучасні люди

Найздоровішою кухнею вважається кухня народів Азії. Вона багата рослинною їжею і в ній мало жирів.

Все частіше в раціоні сучасної людини можна зустріти біологічно активні добавки, які можуть бути корисні, але в той же час при неправильно вживанні здатні завдати шкоди організму. Головною відмінністю раціону сучасної людини від харчування стародавніх людей є те, що в сучасній їжі присутня величезна кількість солі. Більш того, сіль зараз можна купити в кожному магазині. Те ж саме стосується і цукру.

Сучасній людині, незважаючи на активну мозкову діяльність, потрібно на порядок менше калорій, ніж потрібно древньому. За підрахунками вчених, сучасна людина в порівнянні з древнім споживає стільки ж калорій, але при цьому спалює в два рази менше за добу.

Для довідки ми рекомендуємо прочитати цікаву статтю Як їдять люди.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту