Логотип сайту

Як придумати загадку?

Как придумать загадку?

Багато хто з нас досі пам'ятають загадки з дитинства, такими вони були цікавими і запам'ятовуються. Загадки і головоломки люблять всі, і не тільки діти, адже це відмінний інструмент для розвитку пам'яті та підвищення інтелекту.

На питання про те, що таке загадка, відповісти нескладно: зазвичай це словосполучення або вірш, у якому йдеться про якому-небудь предметі або явищі. Щоб відгадати загадку, потрібно проявити кмітливість, фантазію, подивитися на предмет з іншого боку.

Як придумати свою загадку

Придумати загадку самостійно зовсім не складно, важливо зрозуміти принцип, за яким будуються загадки. Для початку рекомендується ознайомитися зі збірниками головоломок і загадок. Це допоможе «налаштувати» голову на роботу з цим типом завдань.

Щоб скласти загадку, необхідно вибрати предмет або явище, про який ітиметься в самій загадці. Для малюків дуже популярні загадки про природних явищах і тварин, наприклад:

 • Взимку - зірка, навесні - вода (сніжинка)
 • Білий, та не цукор, ні ніг, а йде (сніг).
 • У першому прикладі загадка будується на основі прийому порівняння - сніжинка взимку виглядає як зірка, а навесні тане, тому стає водою.

  У другому прикладі сніг порівнюється з цукром, їх спільною рисою є колір - білий, але між ними є й відмінності - цукор має солодкий смак, а сніг - немає. Також тут використано прийом уособлення - сніг іде, сніг уособлюється з чимось живим, адже йти адже може тільки людина або тварина, але для опису такого феномену, як снігопад, використовується клишированное вираз «сніг іде». Такий же прийом використовується і для опису роботи годин - «годинник йдуть».

  За такою ж схемою можна скласти свою загадку. Після того, як був вибраний об'єкт, необхідно описати його властивості або особливості за допомогою прийому порівняння . Для зручності можна записати на листку паперу відповіді на такі питання:

 • Якого предмет кольору?
 • Якої форми?
 • Для чого використовується?
 • На що схожий?
 • Наприклад, для опису банана відповіді будуть такими - жовтий, довгастий, його їдять, на місяць. Також у предмета є свої особливості - банан не можна їсти зі шкіркою. Можна написати таку загадку - «Не з'їси, поки жовту шубу не знімеш».

  Придумувати загадки - дуже захоплююче заняття, до того ж, корисне - тренує пам'ять і кмітливість, розвиває фантазію і допомагає підвищити рівень інтелекту.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту