Логотип сайту

Що таке дух?

Что такое дух?

Дух, душа, духовність.. Все це однокореневі слова. Чи замислювалися ви про те, що таке дух і які значення є у цього слова? Сьогодні ми спробуємо розібратися в цьому, розглянемо, що таке дух, з різних точок зору: філософської, релігійної, містичною.

Філософське трактування

Дух, з точки зору філософії, - це нематеріальне начало людини, якась вища здатність, за допомогою якої людина визначає себе як особистість. Часто кажуть "це духовний чоловік, тобто володіє вищими чеснотами, моральністю, прагне до досконалості". Дізнатися більше про те, що таке духовність, ви можете зі статті Що таке духовність.

В релігії вважається, що з допомогою духа людина осягає Бога, так як дух кожного індивіда містить божественне начало. Про це свідчить і християнська триєдність: Бот-отець, Бог-син і Бог-Святий Дух. Як раз частка цього духу міститься в кожному з нас, вважає церква. Людський дух нерозривно пов'язана з душею людини та становить її вищий прояв.

Іноді слово "дух" вживається, щоб показати якусь спільність, набір якостей, наприклад: народний дух, військовий дух, дух епохи і т. д.

Містичне значення

Що таке дух з точки зору містиків? Дух - це якесь надприродне істота, наділена розумом, волею і різними надзвичайними здібностями, такими як ясновидіння, здатність до польоту, читання думок, вміння бачити майбутнє. Зазвичай парфуми залишаються невидимими для простих смертних. Побачити їх може лише медіум або людина, наділена екстрасенсорними здібностями.

Парфуми можуть бути помічниками людини, так і ворожими йому. Парфуми можуть ніяк не виявляти себе, а можуть вступати в контакт з людиною подумки або подаючи інші знаки. Вважається, що духи здатні вселятися в неживі предмети, і тоді виникають полтергейсти. Вони можуть також проникати в рослину, тварину або свідомість людини. Якщо дух захопив розум людини і почав контролювати його поведінку, то людина стає одержимою. Випадки одержимості зустрічаються і донині, щоправда, скептики вважають їх проявом психічного розладу.

У різних релігіях виділяють різних духів. Бувають духи природи: лісів, різних водойм, вітру, грози, домашнього вогнища. В давнину люди обожнювали сили природи. Вважалося, що за допомогою різних ритуалів можна задобрити духів природи. Так, приносилися жертви богові дощу в надії, що не буде посухи і можна буде зібрати багатий урожай.

Також існують духи дому: будинкові, злі духи, демони, генії і т. д. Окремо виділятися духи померлих людей. Вважається, що з допомогою спеціальних технік можна викликати духа померлого та задати йому різні питання. На початку XX століття були популярні спіритичні сеанси, де медіуми спілкувалися з потойбічним світом. Якщо ви цікавитеся тим, як викликати духів, то вам буде корисна стаття викликати духа. Також вас може зацікавити стаття бачити духів.

Дух у значенні "запах"

Є ще одне значення слова "дух" з точки зору нюху: це запах або відчуття запаху. Це слово має архаїчне звучання. В такому значенні воно часто вживалося в казках, билинах, переказах. Наприклад: "Тут російський дух, тут Руссю пахне.." або "Чую людський дух". Тим не менш, сьогодні це слово іноді вживається в значенні "запах".

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту